Станом на 31 січня 2024 року жителі Житомирської області боргували за послуги з розподілу газу 22 мільйони 330 тисяч гривень. У Житомирській філії " Газмереж" прокоментували ситуацію з можливими відключеннями населення за борги.

Про це йдеться у відповіді Житомирської філії ТОВ "Газорозподільні мережі України" на запит Суспільного Житомир.

Зокрема, там сказано, що, попри борги, станом на 5 лютого відключення абонентів не проводили.

"У той же час ми проводимо активну роз'яснювальну роботу з населенням, щоб не допускати відключення споживачів від життєво необхідних послуг газо- й теплопостачання", — сказано у відповіді на запит.

Раніше Суспільне повідомляло, що станом на січень 2024 року житомиряни заборгували більш як 220 мільйонів гривень за теплопостачання та майже 60 мільйонів гривень за послуги "Житомирводоканалу".

Борг у 22 мільйони: в Житомирській філії

У коментарі Суспільному юрист Роман Гуртовенко розповідав, що після скасування Кабміном постанови №1405 від 29 грудня 2023 року, компанії, які надають послуги з електро-, газо- та водопостачання і водовідведення, можуть відключати споживачів без рішення суду — достатньо лише врученого повідомлення.

"Компанія, яка надає послуги, має направити попередження за 10 днів, не раніше, споживачу. І вже у випадку невиконання цього попередження, тобто відсутності оплати послуг протягом 10 днів, компанія має право здійснити заходи із припинення електропостачання, газопостачання. Це має бути рекомендоване поштове відправлення, вручене споживачу, і мають бути докази такого вручення, або ж повідомлення має бути отримане безпосередньо споживачем під розписку", — поінформував Роман Гуртовенко.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело