33 річний португалець Мануель Монтес подолав дві тисячі кілометрів Україною на велосипеді. Каже: зробив це для того, щоб привернути увагу Європи до війни в Україні. Це вже друга подібна подорож Мануеля, але вперше в рамках обраного маршруту португалець завітав до Запоріжжя.

Свою подорож чоловік розпочав зі Словаччини, а в Україні з Берегове, що на Закарпатті. Потім за маршрутом – Рахів, Буковель, Івано-Франківськ, Тернопіль, Київ, Полтава, Новомосковськ, Харківська область і Запоріжжя.

В Україну Мануель прибув у грудні торік. З собою взяв багаж вагою 90 кг. Туди склав зокрема, намет, теплі речі, консерви та інструменти для велосипеда.

"Я брав з собою термобілизну, теплий одяг, туристичний газовий балон, аби можна було готувати, а також ним можна було грітися в наметі, тому що, наприклад, в Буковелі було дуже холодно".

Влітку в Португалії Мануель працює барменом, а взимку – подорожує. В минулому чоловік прослужив 6 років в португальській армії, тому до України, попри війну, їхати не боявся. Каже: рідні підтримали, але називали його божевільним. В кожному місті, яке мандрівник відвідував, залишався на декілька днів.

У Запоріжжі встиг погуляти проспектом, парками та островом Хортицею. Побачив і руйнування після атак російських військових.

"Будинки цивільних, які були пошкоджені, зруйновані, для мене було це страшно бачити. Я як військовий розумію, що це війна, що здійснюється атака по інфраструктурі, але коли атакують домівки цивільних – це дуже погано".

Це вже другий візит Мануеля до України, вперше тут був у 2016 році, під час якого відвідав Львів, Дніпро, Маріуполь та Одесу. Чоловік пояснює, зараз свою мандрівку нашою країною висвітлює в соціальній мережі – Інстаграм, аби люди могли слідкувати за ним і бачити, що відбувається в Україні.

"Я прибув до України через війну в Україні, щоб люди не забували, що триває війна. Це наша війна, нам треба бути разом, боротися разом, я хочу підтримати українців".

Впродовж цієї подорожі Мануель встиг вивчити й декілька українських слів.

"Я з Португалії, добрий день, добрий вечір, дякую, будь ласка, смачного".

Окрім того, мандрівник з Португалії за час подорожі навіть встиг погладшати.

"Українці дуже привітні, я зустрів багато бабусь, вони давали мені багато їжі, це неймовірно. Я приїхав до України вагою на 10 кг менше ніж зараз, але мені подобається в Україні".

Після Запоріжжя Мануель відправився до Нікополя, що на іншому березі від Енергодару та Запорізької АЕС. Далі по маршруту – Кривий Ріг, Миколаїв, Одеса та Ізмаїл. Каже, в Україні планує пробути до березня.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело