москва хоче, щоб Захід втомився від війни в Україні, проте цього не станеться, переконують у чеському МЗС

Дати Києву більше систем ППО і далекобійні ракети закликають західні лідери після масштабної російської атаки. Системи протиповітряної оборони, передані Заходом, успішно працюють і допомагають рятувати життя. Пора перейти на наступну сходинку у підтримці України – заявив президент Естонії Алар Каріс. У німецькому парламенті натомість вимагають надіслати українцям далекобійні ракети "Таурус" та якомога швидше передати обіцяні літаки F–16, щоб Україна могла протистояти Росії у повітрі. Вагання європейців голова комітету Бундестагу з оборони назвала "гірким". Західні реакції на новий воєнний злочин росіян збирала Христина Катарина.

Озброїти Україну й покарати Путіна – в один голос закликають західні лідери й дипломати. Стрічка твіттера рясніє реакціями на масовану російську атаку по Україні. Як і тисячі киян, амбасадорка США Бріджит Брінк на власні вуха чула гучні вибухи. А поблизу американського посольства впали уламки збитих ракет.

"путін зустрічає 2024 рік, запускаючи ракети по Києву та по всій країні, в той час як мільйони українців ховаються від холоду. Сьогодні вранці в Києві лунали гучні вибухи. Надзвичайно важливо підтримати Україну зараз, щоб зупинити путіна", – написала амбасадорка США в Україні Бріджит Брінк.

Атаки росіян лише зміцнюють рішучість українців захищати свою землю та свободу, – наголосив посол Великої Британії Мартін Гарріс. А в чеському МЗС додали: москва хоче, щоб Захід втомився від війни в Україні, проте цього не станеться.

"Лицемірна росія. Вона звинувачує інших у геноциді, а сама знову бомбардує цивільні цілі в Україні та вбиває невинних. Хоче, щоб ми втомилися від війни і махнули рукою на українців. Але цього не станеться. Ні цього року, ні коли-небудь", – переконує голова МЗС Чехії Ян Ліпавський.

Удари по цивільних об'єктах – воєнний злочин, нагадала Росії Генеральна секретарка Ради Європи. А посол Євросоюзу та президент Естонії запевнили: це не зійде путіну з рук, на нього чекає трибунал.

У представництві ООН натомість стривожені тим, що Росія б'є по критичній інфраструктурі перед настанням сильних морозів.

"Для народу України новий рік розпочався з утрат, болю та розпачу. Третій день поспіль через масштабні повітряні удари Російської Федерації гинуть люди, зокрема діти, і зазнають пошкоджень будинки та інша цивільна інфраструктура... Від імені гуманітарної спільноти я ще раз підтверджую наші зобов’язання продовжувати підтримку народу України, який потерпає від руйнувань, спричинених вторгненням Російської Федерації. І сьогодні я думками з родинами та друзями загиблих та поранених, а також із тими, хто непокоїться про тих, доля яких ще не відома", – сказала гуманітарна координаторка ООН в Україні Деніз Браун.

Російські ракети – загроза не лише для українців, а й для сусідів із НАТО та ЄС. Через удари по Україні Польща підняла в повітря чотири винищувачі F–16. По дві пари американських літаків злетіли з баз у Лаську та Кшесіні. Атаку Росії польський уряд розцінив як загрозу власній території, тож хотів уберегти країну від імовірної небезпеки. Адже під час попереднього бомбардування 29 грудня одна з російських ракет залетіла у повітряний простір Польщі. Втім винищувачі так і не задіяли. Авіаудари Росії – найкращий аргумент проти мирних переговорів з агресором, підсумував президент Євроради Шарль Мішель.

"Для тих, хто вірить чуткам про те, що Росія справді зацікавлена ​​в мирних переговорах, рекордна кількість безпілотників, випущених за останні 24 години по Україні, свідчить про справжні наміри Москви. Атаки є ще більш цинічними, оскільки посилилися в період новорічних свят. Дух України не зламати. ЄС підтримує Україну", – заявив президент Євроради Шарль Мішель.

Президенти країн Балтії хвалять роботу української ППО і закликають надати Києву ще більше систем протиповітряної оборони. "Новорічні святкування закінчилися: Захід повинен бути серйозним і діяти негайно", – написав лідер Латвії Едгарс Рінкевичс. Його підтримав і литовський колега.

"Сьогодні ранок киян знову розпочався з авіаударів росії по їхніх домівках. Загибель мирного населення, руйнування й тероризм Кремля триває. Українці творять дива за допомогою протиповітряної оборони, яку надав Захід, але їм потрібно більше. Системи ППО до України ЗАРАЗ!", – наголосив президент Литви Ґітанас Науседа.

Окрім систем ППО, Україні потрібні додаткові боєприпаси, бойові безпілотники та ракети далекого радіусу дії, – зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. У відповідь на російську атаку він очікує на 5 рішучих кроків з боку західних країн. Зокрема, вимагає схвалити передачу Україні заморожених російських активів та ізолювати російських дипломатів у європейських столицях і міжнародних організаціях.

У Німеччині натомість дедалі гучніше закликають передати Києву далекобійні ракети "Таурус". Без них обіцянка підтримувати Україну "стане порожнім звуком", – заявила голова комітету Бундестагу з оборони Марі-Аґнес Штрак-Ціммерманн. Передачу ракет підтримує і опозиція: партія "Зелених" та блок ХДС/ХСС. Поки що в німецькому парламенті тривають дискусії щодо військової допомоги для України. До початку лютого Німеччина планує ухвалити бюджет на 2024 рік. У ньому 8 мільярдів євро передбачені для Києва.

Христина Катарина, "5 канал".

Нагадаємо, у ніч проти 2 січня було здійснено одну з наймасованіших ракетних атак на Київ від початку повномасштабного вторгнення. Ворог запустив аеробалістичні ракети "Кинджал", а також крилаті ракети.

Внаслідок атаки у столиці загинула жінка, ще 27 потерпілих госпіталізовано. Відомо про падіння уламків збитих ракет у кількох районах Києва. У Солом'янському районі загорілися дві багатоповерхівки.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело