Омбудсмен Сергій Горбачов розпочав боротьбу за права українських дітей, які навчаються за кордоном в умовах воєнних дій. Він звернувся до директорів українських шкіл із закликом до солідарності та відмови від зайвих вимог до учнів, які перебувають за межами країни.

Горбачов гостро позначив проблему надлишкових екзаменаційних норм, нагадуючи про державну підтримку дітей, які залишили країну через війну. Він говорить про ситуацію як про ганебну і вказує на неприйнятність обмежень та зайвих вимог з боку українських шкіл.

Запитання, пов'язані з іспитами у п'ятому класі, викликають особливу увагу, а також відхилення керівників від вказівок Міністерства освіти щодо українознавчого компоненту.

"На всіх рівнях ми закликаємо наших дітей та батьків, які знайшли тимчасовий притулок за кордоном, залишатися на зв'язку з українською освітою", — написав він у своєму повідомленні.

Це явно відбиває занепокоєння українців за своїх дітей, які тимчасово перебувають за межами країни через воєнний конфлікт, та якості їх освіти.

"Ще раз — схаменіться, будьте українцями, а не пособниками х..ла, який тільки і мріє, щоб українці не поверталися додому, а наші діти не здобували українську освіту!"

Відповіді у Facebook від батьків підтримують Горбачова у його боротьбі за освітні права дітей, закликаючи до більшого розуміння та підтримки тих, хто навчається за кордоном в умовах нестабільності.

А ми нагадуємо,повістки будуть вручати по-новому: які зміни анонсували

Також повідомлялося, легко точно не буде: українцям пояснили, як відновити втрачені документи

Джерело