На відкритому Чемпіонаті України з бодибілдингу Wabba 2023 спортсмен виборов золоту медаль

Чемпіон із діагнозом ДЦП. Криворізький бодибілдер Іван Федорченко має захворювання, однак це не завадило йому перемогти на Чемпіонаті України з бодибілдингу у спеціальній категорії. Він отримав запрошення на участь у змаганнях на міжнародному рівні в Португалії й активно до них готується. Як відбуваються тренування, бачила наша знімальна група.

31-річний Іван під керівництвом свого тренера готується до міжнародних змагань з бодибілдингу. Тренування у спортсмена особливо напружені, адже чоловік має діагноз ДЦП. Але це не стало завадою на шляху до мрії.

Показати усім, що українці – справді незламні люди: як хлопець із ДЦП став професійним бодибілдером (Відео)

"Мені це дуже цікаво і подобається. І я в такий спосіб розвиваю свої фізичні можливості, і хочу всім людям своїм прикладом довести, що хвороба не має стати на шляху досягнення мети, якщо ти впевнено йдеш до неї", – наголошує Іван Федорченко.

Іван – переселенець, майже 10 років тому через війну приїхав до Кривого Рогу з Донецька. Життєві випробування лише зміцнили характер. Нещодавно хлопець вирішив професійно займатися бодибілдингом і прийшов до спортзалу.

"Чесно кажучи, я теж дивувався, коли він прийшов, і я почав з ним працювати. Я йому відразу сказав: "Я буду тебе ганяти, як не знаю кого". І він такий: "Я готовий". І він дійсно готовий. Він виконує абсолютно всі рекомендації. І люди, які дивляться на нього, вони кажуть: "Оце людина духовита. Дуже духовита людина", – переконує тренер Денис Орлецький.

Наполегливі тренування і спеціальний спортивний інвентар привели Івана на п'єдестал пошани. На відкритому Чемпіонаті України з бодибілдингу Wabba 2023 спортсмен виборов золоту медаль у категорії "людина з інвалідністю". Тренер Івана каже – вірив у свого вихованця від першої зустрічі.

"Він був як то кажуть, як мале кошеня, яке витягли з води. І він каже: "У мене є шанси до перемоги?", я йому відповідаю: "Іван – ти вже переможець!" – каже тренер.

Поїхати на змагання Івану допомогли небайдужі доброчинці. Гроші збирали цілим містом. Разом із перемогою на змаганнях спортсмен отримав і запрошення на міжнародний чемпіонат, який відбудеться наступного літа в Португалії. Тож Іван взявся тренуватися ще наполегливіше. Іван приходить до зали до 6 разів на тиждень.

"Не так легко, як всім здається, насправді це треба тримати себе в режимі, та йти до мети", – переконує Іван.

"У нього дуже гарні форми, людина дуже прогресує, попри свої особливості. Тому в позуванні ми робимо акцент на те, як себе позиціювати на сцені, бо людина може виглядати дуже гарно. Але коли вона виходить, то вона впадає в такий ступор, і вона губиться", – пояснює тренер з бодибілдингу.

Іван не лише хоче перемогти на наступних змаганнях, а й показати усім, що українці – справді незламні люди.

"Всі наші хлопці, дівчата. Не важливо в якому стані, вони – здобувають перемогу. Завжди здобували. І цим підтверджують свій статус українського народу, наших козаків, які завжди перемагали. Іван не може бути там, але свої прикладом може надихати таких, як він", – зауважив Денис Орлецький.

Для поїздки в Португалію Іванові було потрібно півтори тисячі євро. На заклик Української федерації з бодибілдингу необхідну фінансову допомогу надали небайдужі. І тепер криворіжець готується представляти Україну на престижному міжнародному турнірі.

Олександр Фефілатьєв, Максим Мурашов, Кривий Ріг, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Випрати й висушити речі безплатно: у Хмельницькому запрацювала громадська пральня для переселенців

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

 

 

Джерело