У дайджесті новин "Несеться" Суспільне розповідає деталі оприлюдненого 2 грудня відео, на якому росіяни розстріляли двох українських військових, які хотіли здатись у полон. Яка реакція влади та військового керівництва, а також чи справді причетних ліквідували.

Що відомо про розстріл двох військових України у Степовому

Раніше цього тижня в Управлінні стратегічних комунікацій Збройних сил України підтвердили, що в Донецькій області російські війська вбили двох українських військових, які здалися у полон.

Росіяни вбили українських військових, що здались у полон: реакція та нові дані

На відео, опубліковане у соцмережах, група солдатів вбиває двох інших солдатів, які виходять з окопу. Прокуратура Донецької області розпочала розслідування за фактом порушення правил та звичаїв війни. Вбивство військовополонених порушує Женевську конвенцію та є військовим злочином.

За даними прокуратури, російські війська увійшли на українські позиції поблизу села Степове Донецької області. Коли двоє українських військових були змушені здатися, російські солдати їх розстріляли.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН з проханням розслідувати це порушення міжнародного права.

Джерело