Офіційні особи заявили, що переговори в ЄС щодо бюджету завжди будуть складними, написали у виданні

Розбіжності в Євросоюзі щодо бюджету ставлять під загрозу надання Україні €50 млрд відповідно до чотирирічної програми допомоги, рішення щодо якої мають ухвалити на саміті 14-15 грудня. Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Financial Times.

"За словами неназваних європейських посадовців, країни-члени ЄС далекі від досягнення угоди щодо поповнення спільного бюджету, включаючи кошти для України", – мовиться у виданні.

Виділення €50 млрд Україні опинилося під загрозою через суперечки в ЄС щодо бюджету – FT

У ЗМІ зазначили, що "зусиллям ЄС щодо досягнення компромісу перешкоджає перемога ультраправих на чолі з Гертом Вілдерсом на виборах у Нідерландах минулого місяця і нещодавнє рішення німецького суду, що обмежує державні запозичення".

"За словами одного високопосадовця, укласти бюджетну угоду буде "дуже, дуже складно", – розповіли у виданні.

Прем'єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо заявив в інтерв'ю Financial Times: "Вкрай важливо, щоб підтримка України продовжувалася і щоб ми, європейці, відігравали свою роль".

"Україна попередила, що невизначеність щодо пакетів підтримки з боку США та Європи ставить під загрозу "макрофінансову стабільність" країни. Запропоновані ЄС €50 млрд покликані зберегти платоспроможність Києва до 2027 року", – написали у виданні.

Один зі співрозмовників видання сказав, що "це момент істини. Якщо ви говорите, що підтримуєте Україну, ви повинні зробити крок назустріч".

Повідомляється, що "видання називає фінансування Євросоюзом України "політичним футболом" у контексті ширших дебатів щодо бюджетних пріоритетів ЄС через рішення Єврокомісії об'єднати підтримку Києва в пропозиції разом з іншими запитами на фінансування для поповнення бюджету у 2021-2027 роках".

"€50 млрд для України, які складаються з €17 млрд грантів і €33 млрд кредитів, були об'єднані із запитами на €15 млрд коштів на міграцію, €10 млрд на інвестиції у "стратегічні технології" і майже €19 млрд на виплату відсотків за спільними запозиченнями ЄС", – написали у виданні.

У ЗМІ мовиться, що "на останньому саміті лідерів ЄС у жовтні канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув розрахунки Комісії як "комічні", за словами багатьох осіб, поінформованих про закриті дебати".

"Офіційні особи заявили, що переговори в ЄС щодо бюджету завжди будуть складними, але компроміс усе ще можливий. Очікується, що переглянутий пакет буде запропонований до саміту", – написали у виданні.

"Я думаю, що приреченість і похмурість навколо цього питання значно перебільшені. Ми не дозволимо Україні пережити суверенний дефолт", – сказав один з посадовців ЄС.

Як повідомляв 5.UA, ЄС створить Український фонд у €50 млрд: Європарламент підтримав поправки до бюджету.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

заморожені російські активи – Україні – США та ЄС вивчають шляхи передачі коштів.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело