Начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім та очільник префектури Хіоґо у Японії Сайто Мотохіко четвертого грудня підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо допомоги у відновленні на основі Концепції Креативної реконструкції.

Про це повідомили у Миколаївській обласній військовій адміністрації у Facebook.

Меморандум передбачає, що префектура Хіоґо навчатиме фахівців з Миколаївської області у галузі "Протезна реабілітація".

"Ми солідарні з українським народом. Ми створили комітет, в який входять експерти з різних галузей для обговорення можливостей застосування нашого досвіду в Україні. На початку нашої співпраці доволі важливим кроком є узгодження програми впровадження навчання для спеціалістів у сфері протезної реабілітації", — сказав очільник префектури.

Допомога у відновленні регіону та навчання протезування. Миколаївщина та Японія підписали Меморандум про співпрацю

Сайто Мотохіко розповів, що для того, щоб належним чином забезпечити реалізацію цього проєкту необхідно залучитися офіційною підтримкою уряду обох країн.

Миколаївщина має великий потенціал для відновлення та розвитку, попри те, що є значні наслідки від російського вторгнення, говорить Віталій Кім.

"Наразі, майже після двох років війни, Миколаївська область – одна з найбільш постраждалих в Україні. Пошкоджено житловий сектор, освітню, медичну та критичну інфраструктуру, дороги та мости. Проте регіон має значний потенціал і ми зацікавлені в тому, щоб зробити все якісно, правильно та на довгі роки", — сказав начальник Миколаївської ОВА.

Перспективними напрямками співпраці можуть бути енергетична та будівельна галузі, відбудова закладів охорони здоров’я, забезпечення жителів області питною водою тощо.

"Вже є приклад успішної співпраці з Японією. Зокрема за сприяння Посольства України в Японії Миколаївській області було надано дві установки для очищення води та генератори для їх роботи, а також понад 500 вогнегасників на суму 400 тисяч доларів. Все це успішно працює у Снігурівській територіальній громаді, яка перебувала під окупацією Росії та найбільше в області постраждала внаслідок підриву армією РФ Каховської гідроелектростанції", – йдеться у повідомленні Миколаївської ОВА.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Джерело