У Тернополі триває відкритий чемпіонат України з дзюдо серед спортсменів з вадами слуху. Участь у ньому беруть 44 спортсмени із 10 областей України.

Про це розповів технічний делегат Спортивної федерація глухих України Олександр Зємічев.

За словами Олександра Зємічева, учасники змагаються у різних вікових категоріях. Вік спортсменів — від 15 до 59 років.

"Це важливі змагання, адже на чемпіонаті України відбиратимуть спортсменів, які поїдуть на чемпіонат світу. Призери отримають медалі і грамоти", — каже Олександр Зємічев.

У Тернополі спортсмени з порушенням слуху із 10 областей змагаються на чемпіонаті України

Участь у змаганнях взяв Денис Коха.

"Я почав займатися дзюдо у квітні цього року. До того 10 років займався вільною боротьбою. Дуже хотів взяти участь у цих змаганнях і показати хороший результат, щоб поборотися за можливість виступити на чемпіонаті світу", — розповів спортсмен.

Тернопільщину на цих змаганнях представляє 10 спортсменів. Готував їх до чемпіонату тренер-викладач з дзюдо дитячо-юнацької спортивної школи та центру "Інваспорт" Віталій Гнатишин.

"Маємо талановитих спортсменок, у яких є всі шанси на перемогу. Це Марія Бала, яка вже членом збірної команди України. Вона — дворазова олімпійська призерка. На попередній олімпіаді здобула "бронзу" і на останній олімпіаді — "срібло". Софія Волюнюк бореться у ваговій категорії 57 кілограмів. Сьогодні вона склала чудову конкуренцію спортсменці, яка є лідером у цій категорії. Є сильні спортсменки і у категорії 70 кілограмів. Вважаю, що у наших учасників чудові перспективи".

За словами Олександра Зємічева, організували змагання за кошти Спортивної федерація глухих України. Також до організації долучилися представники центру з фізичної культури і спорту людей з інвалідністю "Інваспорт" та Західноукракїснкього національного університету.

Джерело