Спільно з благодійним фондом "Never give up" тут надають психологічну допомогу дітям, які постраждали від війни

Вони дуже сумують за рідними домівками. Для найменших українців чи не найважче бути переселенцями. Щоб підтримати дітлахів, волонтери організували проєкт "Літокрил". На дні відкритих дверей у столичному центрі побувала наша Марія Дрозд.

Глібу 4 роки. Його сім'я пережила окупацію Херсону. Коли місто звільнили, батьки вирішили переїхати в безпечніше місце. Тепер живуть у Києві.

Підтримати дітей-переселенців: волонтери організували проєкт

"Почали дуже сильно бомбити, тому довелось виїжджати. Він ще був маленький, ну він і зараз маленький, звісно переживає, постійно питає про дім, коли ми повернемось. Там залишились всі його улюблені іграшки, тому він дуже чекає Новий Рік і нові подарунки", – розповідає мама Гліба Юлія.

На свято мама з Глібом прийшли до психоемоційного центру "Літокрил".

"Літокрил" днями розпочав свою діяльність у Києві. Спільно з благодійним фондом "Never give up" тут надають психологічну допомогу дітям, які постраждали від війни.

"Наші психологи, які надають індивідуальну підтримку сім'ям, батькам, дітям, такі групові заняття. Це можуть бути арт-терапії, казкотерапії, підтримки для батьків, семінари тренінги. Так щоб їм допомогти в сьогоденні", – зазначає кураторка проєкту "Літокрил" Ольга Кабанець.

"Батьки, які живуть десь там в віддалених районах, можуть прийти, залишити свою дитину на заняттях на майстеркласах і піти просто погуляти Хрещатиком. У них не завжди є така можливість. У них немає часу, вони постійно шукають роботу або вони займаються дітьми", – пояснює менеджерка проєкту "Літокрил" в Києві Галина Багрянцева.

Розважити сина прийшла і Олена. 5-річний Єгор дуже сумує за рідною домівкою.

"Ми з Харкова, вже рік живем в Києві. Сьогодні перший раз прийшли в цей центр. Дитина спочатку соромилася, але йому все коректно пояснили, показали, познайомився з дітьми. Йому дуже сподобалося, він вже не вибігає, маму не шукає", – зазначає мама Єгора Олена Чернишенко.

"Ми запрошуємо до нас і театри і театри маріонеток і вистави і майстеркласи з пряниками. Ми як сім'я, до нас хочеться повертатися", – каже кураторка проєкту "Літокрил" Ольга Кабанець.

Три "Літокрили" працюють на Харківщині. А в столиці наступного року організатори планують відкрити ще один центр.

Марія Дрозд, Олексій Іванченков, "5 канал"

Дивіться також відео: Висміюють окупантів і засуджують їхні злочини: як у Кропивницькому знімають патріотичні мультфільми.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело