Український бізнес другий місяць поспіль стримано оцінює поточні результати діяльності своїх підприємств у найближчій перспективі. Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) в листопаді становив 49,1 (у жовтні — 49,6). 

Про це йдеться у звіті Національного банку.

"Підприємства промисловості, будівництва та сфери послуг очікують погіршення результатів своєї діяльності: респонденти налаштовані на зменшення обсягів експортних замовлень, обсягів будівництва й обсягів нових замовлень на будівництво / послуги", — свідчать результати опитування.

В НБУ прогнозують суттєве скорочення працівників: у яких саме галузях

В НБУ пояснюють, що воєнні дії та їхні наслідки, посилення ризиків безпеки, розрив логістичних ланцюгів, певне обмеження пропозиції електроенергії та її подорожчання для бізнесу, податкові зміни, звуження інвестиційного попиту, а також брак кваліфікованих працівників продовжували стримувати економічну активність підприємств і негативно вплинули на їхні очікування.

Підприємства торгівлі — наразі єдиний сектор економіки, де прогнозують покращення завдяки уповільненню інфляції, усталеному внутрішньому попиту й збільшенню пропозиції товарів: секторальний індекс у листопаді становив 50,9 порівняно з 53,0 в жовтні.

У галузі промисловості прогнозували погіршення результатів економічної діяльності через складнощі з експортом товарів, розрив логістичних ланцюгів і посилення бойових дій: секторальний індекс у листопаді становив 49,2 (у жовтні — 50).

Підприємства сфери послуг дещо послабили песимістичні оцінки результатів своєї діяльності в найближчій перспективі: секторальний індекс становив у листопаді 48,4 в порівнянні з 47,2 в жовтні.

Загалом керівники всіх секторів перебувають в очікуванні скорочень працівників, але найбільше це торкнеться сектору будівництва.

Раніше в НБУ повідомили, що в Україні збереглася тенденція підвищення попиту на робочу силу. На тлі цього українцям почали збільшувати зарплату.

За даними Федерації профспілок, в Україні обговорюють перерахунок зарплат на 2024 рік. Мінімальну зарплату планують збільшити до 7 651 грн.

Читайте також:

  • В Україні дефіцит кадрів: бізнес погіршив ділові очікування
  • В Україні шукають десятки тисяч робітників: які професії найзатребуваніші, де та скільки платять
  • Робота в Києві: хто отримує найбільше, у кого зросли зарплати та які є вакансії

Джерело