Деражнянський районний суд Хмельницької області ухвалив рішення стягнути зі студента-медика 209 тисяч гривень на користь Івано-Франківського медуніверситету.

Таку суму нарахували як борг за навчання у бюджеті, адже випускник порушив умови контракту та не відпрацював зазначений термін за спеціальністю.

Студент

Студент

У 2014 році хлопця зарахували на безоплатне навчання за умови, що після закінчення вузу він не менше ніж 3 роки відпрацює лікарем за направленням держави. В іншому випадку доведеться компенсувати вартість «бюджетної» освіти.

Однак у 2020 році після інтернатури та призначення до лікарні Шепетівки молодий фахівець звільнився вже за місяць. Фактично він не виконав умови контракту із вишами.

Тому університет нарахував йому борг у 209 тисяч гривень як відшкодування коштів держбюджету, витрачених на підготовку лікаря. У цю суму також включили стипендію, яку студент отримував.

Студент

Суд погодився стягнути заборгованість на користь накладу освіти. У МОН також пропонують законодавчо зобов'язати "бюджетників" укладати контракт із державою з відпрацювання за спеціальністю. Інакше студент може відрахувати чи перекласти на контракт.

Студент

Джерело