Військовозобов'язаним українцям не блокуватимуть банківські картки за неявку до ТЦК. Інформація про потенційне обмеження доступу, яку розповсюдили раніше, є фейковою.

Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Деталі

У Мережі з'явилися повідомлення, буцімто банківські картки військовозобовʼязаних, які не зʼявилися в ТЦК, масово блокують. Також російські телеграм-канали написали про те, що українцям без військового обліку відмовлятимуть в обслуговуванні у всіх держорганах, банках та транспортних компаніях. Звісно, усе це робота ворожої ІПСО.

Блокування банківських карток за неявку до ТЦК: правда чи фейк

Зокрема, інформацію про блокування поширив пропагандист Дмитро Василець, який регулярно просуває інтереси Кремля та поширює ворожі наративи.

Насправді ж банківські рахунки можуть заблокувати лише у разі несплати штрафу за неявку до ТЦК. Про сам факт неявки не мовиться. 

"Якби в Україні дійсно масово блокували картки, про це було б багато дописів від реальних людей у соцмережах. Позаяк цього немає, пропагандисти самі вигадали "зраду" та паніку", – зауважили в Центрі.

Раніше у Мінцифри прокоментували чутки, що через неявку по повістці українцям блокуватимуть банківські картки. У відомстві це назвали фейком. 

Читайте також:

  • Хотів виїхати за кордон, але отримав "бойову повістку": у Києві судили чоловіка з "картою поляка"
  • Військовий облік в Україні: важливі новини для школярів – коли треба йти до ТЦК
  • Школи та університети передадуть ТЦК СП списки учнів, яким виповнюється 17 років: що відомо

Джерело