У Черкасах біля стін міської ради 2 грудня містяни вкотре зібралися на акцію "Гроші на ЗСУ", що стала щосуботньою. Вони принесли плакати з написами "Зміни потрібні зараз", "Ні корупції", "Гроші на ЗСУ" тощо.

На площі зібралися понад пів сотні людей, повідомила кореспондентка Суспільного Анна Іщенко з місця події.

Першим до мікрофона підійшов один з організаторів акції черкасець Артем Ківак. Він повідомив, що містяни мають підтримувати тих, хто захищає їх і продовжувати збиратися на подібні акції:

"Нам повідомляють, що щось робиться, а на ділі — нічого немає, тому ми маємо продовжувати приходити сюди. Ми не маємо права не приходити сюди як би ми не втомилися, тому що хлопцям, які нас захищають, важче і ми маємо їх підтримувати. Існують певні маніпуляції з приводу причетності нас до будь-яких політичних сил, тому ми вирішили, що сьогодні виступів жодних депутатів не буде".

Активісти висловили бажання, аби бюджет, який ухвалюватиме міська рада, попередньо оприлюднили, аби люди могли висловити свою думку і її врахували депутати.

" Сесію міськради зібрали не там, де вона відбувається зазвичай, а в 306 кабінеті, де мало місця і куди обмежений вхід активістам. Я вважаю що це маніпуляції. На сесії во

ни спрямували 120 мільйонів на харчування дітей — це нормально, так, але чому на ЗСУ лише 32 мільйони?", — розповів Артем Ківак.

Микола Калашніков вважає, що рішення про забезпечення дітей гарячим харчуванням маніпулятивне:

"Я вважаю, що це рішення вони ухвалили, аби замилити нам очі. Наші діти якось же жили без цього харчування? А от наші захисники можуть не вижити без нашої допомоги. Я знаю, що нині на передку вкрай потрібні і автомобілі, і дрони, і все те, що можна закупляти із міського бюджету. Це інформація з авдіївського напрямку, де служить моя сестра".

Додав, можливо активісти звертатимуться до органів центральної влади.

Черкасець Іван Подолян зауважив, що своїми мітингами люди нагадують, хто є влада в цьому місті:

"Те, що нас не бояться — це не правда. Вони б тоді не ховалися від нас в маленьких аудиторіях та не відступали. Наголошу — ми не проти влади, ми — нагадування владі про правильний шлях та правильні рішення. Ми маємо продовжувати свою роботу — виборювати допомогу нашим військовим для нашої перемоги".

Новина доповнюється...

Що відомо про акцію "Гроші на ЗСУ" на Черкащині У Черкасах вперше відбулася акція протесту "Гроші на ЗСУ, а не плитка" 21 жовтня. Містяни вийшли під міськраду з плакатами, бо їх обурили дії депутатів під час останньої сесії, де вони підтримали баскетбол. Тоді на потреби спортсменів спрямували 1,5 мільйона гривень, розповів один із організаторів акції черкасець Артем Ківак. Містяни скандували: "Гроші на ЗСУ", "Моїм дітям потрібен живий батько" тощо. 24 жовтня в обласному центрі перед сесієюЧеркаської міськради містяни влаштували пікет. Вони принесли плакати та скандували "Ганьба". 26 жовтня міський голова Черкас відреагував на заклики черкасців спрямувати гроші на ЗСУ. Він заявив, що міська рада робить достатньо та пообіцяв переспрямувати невикористані кошти з бюджету на потреби військових. 28 жовтня біля стін міської ради зібралися понад сотня містян. Вони принесли плакати на яких було написано — "Мій тато захищає вас", "Гроші на ЗСУ", "Нам потрібна перемога". У Смілі на Черкащині 28 жовтня також відбувся пікет, де місцеві вимагали у влади спрямувати гроші на ЗСУ. 2 листопада містяни прийшли на засідання виконкому, аби нагадати владі, що потрібно першочергово допомагати військовим, які захищають країну. Вони принесли плакати. 4 листопада під стінами міськради містяни зібралися на щосуботній пікет. Принесли плакати на яких було написано — "Діліть бюджет так, ніби на нулі ваші рідні", "Гроші на ЗСУ", "Наші кошти — на нашу перемогу". 9 листопада організатори акції "Гроші на ЗСУ" прийшли на "круглий стіл" з міським головою Анатолієм Бондаренком. Охочі висловили свою позицію. 11 листопада попри дощ біля стін міської ради зібралися містяни. Вони принесли плакати на яких звернулися до міського голови Анатолія Бондаренка — "Йой, пане мер, а у вас тут ціла площа, негромади", "ЗСУ захищають нас. Ми зобовʼязані допомагати їм тут", "Для того, щоб жити, потрібно воювати, а не будувати!". Акція в обласному центрі стала регулярною — небайдужі збираються під міськрадою щосуботи. Під час сесії Черкаської міської ради 23 листопада 2023 року депутати спрямували додаткові кошти на підтримку Сил оборони України. На засідання прийшли військові та активісти руху "Гроші на ЗСУ". 25 листопада попри морозну погоду біля стін міської ради зібралися містяни. Вони принесли плакати-звернення до міського голови. Акцію розпочали з хвилини мовчання за жертвами голодоморів,

Джерело