Експрезидента, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка не випустили за кордон для участі в Саміті Міжнародного демократичного союзу, адже в основі відрядження «стоять завдання, що ставить перед окремим депутатом держава та керівництво». Про це заявив нардеп від фракції «Слуга народу» Віталій Безгін.

За словами нардепа, якщо заступник голови парламенту Олександр Корнієнко ухвалив рішення про недопуск Порошенка за кордон «на підставі грифованої інформації то мав на те і повноваження».

Безгін каже, виїзд нардепів за кордон наразі не є простою процедурою.

«Корнієнко мав підставу». «Слуга» Безгін пояснив, чому Порошенка не пустили за кордон

«Бо він вбачає чіткий перелік державних завдань, які мають бути підставою. Завдань держави. А не персональних завдань окремого політика. Так, ускладнення процедур в тому числі стало наслідком випадків з «політичним туризмом». Але повторюся: в основі відрядження стоять завдання, що ставить перед окремим депутатом держава та керівництво. Президія парламенту – це керівництво для нардепа, яке в праві тут ухвалювати рішення», – зауважив «Слуга» Безгін.

Як зазначив нардеп, парламентська дипломатія важлива, проте наразі вона «не працює, як повноцінний інструмент».

«Парламентська дипломатія – це про one voice policy та захист інтересу держави на переговорному фронті. Парламентська дипломатія – це про десятки і сотні годин кулуарних перемовин, але не про політичні піар-івенти!» – додав Безгін.

«Корнієнко мав підставу». «Слуга» Безгін пояснив, чому Порошенка не пустили за кордон

Петро Порошенко мав виступити на Саміті на тему геополітичних змін у світі та необхідності зміцнення трансатлантичної єдності на підтримку України.

Згодом стало відомо, що дозвіл лідера «Європейської Солідарності» Петра Порошенка на право перетину державного кордону на підставі відповідних рішень про службові відрядження було скасовано. Саме тому його і не випустили сьогодні за межі країни. Відповідний документ підписав заступник голови парламенту Олександр Корнієнко.

Джерело