Верховна Рада розблокувала можливість проведення податкових перевірок. Відповідні постанови, які заважали цьому процесу, не отримали підтримки в парламенті. Про це повідомив у своєму Телеграм-каналі нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев.

Податкові перевірки повертають до України: до кого навідаються насамперед

Прогнозується, що податкові перевірки будуть відновлені з 1 грудня 2023 року, хоча відповідний законопроєкт наразі ще не отримав підпису президента.

Податкові перевірки повертають до України: до кого навідаються насамперед

Важливо відзначити, що податкові перевірки будуть відновлені лише для підприємств, які визнаються ризиковими. Зауважте, що податкові перевірки для ФОП першої та другої груп, а також для підприємств із окупованих чи конфліктних територій не відновлюються.

Зазначено, що під час документальних планових податкових перевірок можуть бути включені платники, які відповідають наступним критеріям за 2021 рік:

  1. Мали рівень сплати ННП (податок на прибуток підприємств) менший 50% по галузі, а також ПДВ менше 50% по галузі.
  2. Дебіторська заборгованість удвічі перевищує кредиторську.
  3. Річний дохід перевищує 10 млн гривень, при цьому загальні витрати становлять понад 75% від суми річного доходу.

Податкові перевірки повертають до України: до кого навідаються насамперед

Варто зазначити, що в Україні спостерігається зростання ставки податку на доходи банків з 18% до 25-50%, що принесе додаткові 24-25 млрд гривень у бюджет країни за 2023 рік. Передбачається, що це збільшення буде тимчасовим.

Останні новини в Україні:

Джерело