За словами угорського прем'єра, ЄС має встановити стратегічне партнерство з Україною, але це станеться "тільки через багато років"

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає, що на грудневому саміті Євросоюзу не буде згоди серед країн щодо питання про вступ України до ЄС. Саме тому він пропонує не виносити це питання на порядок денний. Про це він заявив в інтерв'ю місцевому радіо, передає "РБК-України".

За словами Орбана, ця позиція Угорщини є важливою з точки зору національної незалежності. Так, він переконаний, що перемовини щодо вступу України до ЄС не відповідають інтересам Угорщини, тож його не потрібно виносити на порядок денний.

Орбан пропонує не виносити питання про вступ України в ЄС на саміт у грудні, позаяк Угорщина блокуватиме це рішення (Відео)

"Угорщина не має права вето. Жодного вето немає, Угорщина буде блокувати рішення. Ми не проти цих рішень, ми просто не згодні з іншими країнами-членами. Якщо ми згодні, то позиція ЄС є, якщо ні, то її немає. Ми не повинні дозволяти собі відчувати нечисте сумління через те, що ми в чомусь не згодні", – зазначив Орбан. 

Орбан вважає, що існує сенс виносити певне питання на порядок денний тільки тоді, коли по ньому було досягнуто домовленості. Наразі він вважає таку угоду не підготовлену, тож перемовини про вступ навіть не потрібно починати.

"Є багато питань, на які ми не знаємо відповідей: Україна перебуває в стані війни, і її правова система працює інакше, ніж у мирній країні. Навіть неможливо знати чисельність населення України, яке ми хочемо прийняти в ЄС", – заявив Віктор Орбан.

За словами прем'єра Угорщини, неможливо сказати, наскільки велика територія України, яку Євросоюз хоче включити до своїх лав, адже, за її словами, "частина її перебуває під воєнним контролем росії".

Також він виступає проти того, щоб приймати Україну, адже на її розвиток потрібно буде витрачати додаткові ресурси, а наразі неможливо знати, звідки візьмуться ці гроші.

На думку прем'єр-міністра, Європейський Союз має спочатку встановити стратегічне партнерство з Україною, але це станеться "тільки через багато років". На його думку, це наблизить Україну до спільноти.

"Ми дали українцям сто мільярдів євро, але якби ми використали їх на розвиток Європи, економіки були б у кращому стані. Ціни на комунальні послуги зараз зросли, безробіття вище", – поскаржився угорський прем'єр.

Орбан також хоче, щоб ЄС зрозуміла, де взяти гроші на фінансування війни в Україні. Він пропонує створити спільний фонд ЄС, куди кожна держава-член вносила б свою частку і яка була б спрямована до України.

"Якщо ми хочемо дати Україні гроші, вони мають бути позабюджетними та прозорими", – додав він.

Нагадаємо, раніше в Орбана пообіцяли блокувати початок переговорів з Україною про вступ до ЄС. 

Дивіться також відео: ТАНЦЮЄ під ДУДКУ пУТІНА! Давно відомий факт: Орбан на початку кар'єри почав співпрацю з кРЕМЛЕМ!

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело