Україна має унікальні шанси, якими варто скористатися якнайшвидше, – зазначив пʼятий президент

Петро Порошенко під час брифінгу у Львові детально розповів про зустрічі, які були заплановані у Польщі та США.  За його словами, наступні два тижні будуть визначальними для подальшої долі України без перебільшень. Україна має унікальні шанси, якими треба скористатися. І Україна має величезні виклики і загрози.

"14-15 грудня відбудеться саміт Європейської ради, де мають бути затверджені пропозиції Європейської комісії по початку переговорів про вступ України до ЄС. Для нас абсолютно принципово, щоб всі країни-члени із представники голови держав та урядів підтримали початок переговорів з Україною. Вікно можливостей є дуже вузьким. І ми не можемо дати нікому – ні Словаччині, ні Угорщині, ні будь-кому зупинити Україну на нашій дорозі до членства в Європейському Союзі", – вважає пʼятий Президент. 

Зірвали закупівлю військової техніки та важливі дипломатичні зустрічі: Порошенко розповів подробиці запланованої поїздки    (Відео)

Не менш важливою є місія, яка зараз відбувається у Сполучених Штатах, зауважує Порошенко.

"Дуже важливо щоб до нового року Конгрес, де більшість мають республіканці, використовуючи двопартійну підтримку України, прийняв рішення про виділення коштів на закупівлю озброєння для України, боєприпасів, виділення коштів для фінансової підтримки дефіциту бюджету України. Від цього фактично залежить існування нашої держави", – сказав він. 

 

"Ми кожен тиждень буваємо на фронті і знаємо, що таке снарядний голод. Сема з цим було пов’язано і наше відрядження, нашої команди, нашої парламентської групи до Польщі, до Сполучених Штатів Америки, де ми маємо вирішити надзвичайно важливі завдання", – говорить Порошенко. 

За словами Петра Порошенка, 1 грудня у Польщі він мав зустрітися з керівництвом Сейму, з головою комітету закордонних справ, головою комітету європейської інтеграції. Серед тем була і координація позицій партнерства і підтримки євроінтеграційних прагнень України. І низка проектів всередині Польщі, починаючи від вирішення проблеми перевізників.  

"Сьогодні у нас є конкретні пропозиції які ми хотіли проговорити з польською стороною. І завершуючи спільним виробництвом озброєння і боєприпасів на території Польщі, де є конкретні пропозиції, ми не будемо їх розкривати. Але ми робимо все можливе для того, щоб покращити забезпечення наших Збройних Сил і зробити їх більш незалежними від зовнішніх факторів", – говорить Порошенко. 

"Далі ми мали вилітати до США. Це – запрошення від Сенату, тут запрошення від Конгресу, запрошення на спеціальну панель, присвячену Україні, в Міжнародному демократичному союзі (IDU) – це найбільш авторитетна світова політична організація, колективним членом якої є Європейська народна партія, Республіканська партія Сполучених Штатів Америки, Консервативна партія Великої Британії, партії Канади, Австралії. Весь світ. Спеціальна панель, де обговорюватиметься Україна, була внесена туди за моєю ініціативою. Я там є доповідачем, я єдиний представник України, який мав там виступати", – пояснює Порошенко. 

Пʼятий Президент зазначив, що програма у США складає 9 сторінок.  "Двостороння зустріч з керівництвом Пентагону, міністерства оборони Сполучених Штатів, участь у Раді закордонних відносин, двостороння зустріч з радниками з питань національної безпеки діючими і колишніми, відкриття форуму, зустріч зі Стівом Харпером – колишнім прем`єр-міністром Канади, зустріч з головою Консервативної партії Великої Британії, зустріч з віце-президентами Європейської комісії, які приїхали на  IDU і запросили цю зустріч, зустріч з керівництвом українського кокусу в Конгресі Сполучених Штатів, зустрічі з головою комітету з питань розвідки Палати представників Конгресу Сполучених Штатів, конгресменом-республіканцем Майком Тернером. І участь у публічному заході і двостороння зустріч зі спікером Палати представників Сполучених Штатів Америки Майком Джонсоном", – перерахував Порошенко. 

"Але не тільки дипломатія в Штатах, не тільки дипломатія в Польщі, а й контракти на закупівлю оборонної зброї, контракти на закупівлю комплектуючих і переговори в Польщі для отримання транзитних ліцензій для військових вантажів, які ми веземо з Бельгії, Голландії, Британії та інших держав", – зазначає Порошенко. 

"У травні 2022 року так само у Львівській області на Краківці не випустили мене для участі в ПА НАТО. Потім був величезний скандал. Це був удар по іміджу України", – зауважив Петро Порошенко.

Нагадаємо, сьогодні вранці, 1 грудня, прикордонники не дозволити йому виїхати у відрядження, яке було офіційно погоджене Головою Верховної Ради Стефанчуком. Як зʼясувалося, розпорядження Стефанчука незаконно скасував його заступник Корнієнко на підставі свого ж листа.

Раніше 5.ua повідомляв, що у Верховній Раді пояснили, чому скасували міжнародне відрядження Порошенка

Дивіться також: в "ЄС" закликали зупинити атаки на Залужного і Порошенка

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.Джерело