Найголовнішу вимогу протестувальників поки не розглядали

Україна та Польща напрацювали заходи для розблокування кордону. Страйк продовжиться, але будуть зміни для проїзду порожніх вантажівок. Про це повідомило Міністерство відновлення України.

У Варшаві відбулась зустріч представників українського Мінвідновлення та польських Міністерства інфраструктури, Міністерства фінансів і Міністерства внутрішніх справ за головування урядової Уповноваженої з питань польсько-українського співробітництва в галузі розвитку Ядвіги Емілевич.

Зокрема, сторонам вдалося погодити

Кордон розблокують? Україна та Польща погодили перші домовленості (Відео)
  • Відкриття пункту пропуску "Угринів — Долгобичув" для проїзду порожніх вантажівок, аби збільшити пропускну спроможність та зменшення навантаження на інші прикордонні  пункти. 
  • Створення в системі "є-Черга" окремих пасів для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску "Ягодин — Дорогуськ" та "Краківець — Корчова". Саме на цих пунктах пропуску є фізичні смуги для порожнього транспорту і на українському, і на польському боці.
  • Запуск пілотного проєкту з реєстрацією в "є-Черзі" безпосередньо перед перетином кордону на пункті пропуску "Нижанковичі — Мальховіце" терміном в один місяць. 

Питання скасування чи змін до "транспортного безвізу" не обговорювалось та не було на порядку денному. Хоч саме це є основною вимогою польських перевізників. 

Водночас польські протестувальники наполягають на функціонуванні "Угринів — Долгобичув" та "Нижанковичі — Мальховіце" лише для транспорту на реєстрації ЄС. 

"Така позиція неприйнятна для України та Європейського Союзу, адже це дискримінаційна норма щодо інших країн", — наголосили в українському відомстві.

Разом з цим, Міністерство відновлення спільно з DG MOVE напрацьовують стратегічні рішення, які дозволять врегулювати ситуацію із чергами на кордоні та зменшити напруження у питанні автомобільних перевезень.

Ключовими позиціями є покращення пропускної спроможності наявних пунктів пропуску, зокрема ефективності фітосанітарного та інших видів контролю, для дотримання меморандумів, що регулюють кількість вантажівок пропущених через кордон. Також йдеться про розроблення Плану дій щодо розбудови українсько-польських пунктів пропуску (з українського боку стратегія розбудови вже готова).

Нагадаємо, польські перевізники почали блокувати проїзд вантажівок через польсько-український кордон із 6 листопада. Протестувальники вимагають, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм. Також вони хочуть, щоб Польщі не треба було ставати в є-Чергу в Україні.

Раніше 5.ua повідомляв, що перевізники оголосили голодування на ПП "Краківець-Корчова"

Дивіться також: У ВОДІЇВ УЖЕ ЗДАЮТЬ НЕРВИ. Ситуація на ПОЛЬСЬКОМУ КОРДОНІ. Як поводяться блокувальники?

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.Джерело