Вибухи у Кропивницькому, НБУ скасував усі обмеження на продаж валюти, новий обмін заручниками в Ізраїлі та посадовець у Чернігові погорів, можливо, на хабарі — Суспільне підготувало головні новини ранку 1 грудня.

1. У Кропивницькому пролунав вибух, спрацювала ППО

У ніч на 1 грудня у низці регіонів України лунала повітряна тривога через активність тактичної авіації армії Росії. Зокрема о 3.32 ночі Повітряні сили в Telegram повідомили, що у напрямку Кривого Рогу летять дві ракети.

Через кілька хвилин кореспонденти Суспільного повідомили про вибух у Кропивницькому і про те, що в місті спрацювала протиповітряна оборона.

У Кропивницькому працювала ППО та повне скасування обмежень на продаж валюти — головні новини ранку 1 грудня

О 3.47 ночі пролунав відбій повітряної тривоги у всіх областях.

2. З полону ХАМАС звільнили ще 8 ізраїльських заручників

У ніч на 1 грудня ХАМАС звільнив з полону вісьмох ізраїльських заручників у два заходи. Спочатку випустили 21-річну жінку та 40-річного чоловіка. А потім, за кілька годин, ХАМАС передав Червоному Хресту ще 6 ізраїльтян.

У відповідь на звільнення вісьмох заручників Ізраїль випустив 30 палестинських в'язнів відповідно до угоди про припинення вогню з ХАМАС.

3. Нацбанк скасував усі обмеження на продаж готівкової валюти населенню

З 1 грудня НБУ скасував усі обмеження для банків та небанківських фінансових установ на продаж готівкової валюти населенню.

За оцінками Нацбанку, це сприятиме мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами та, як результат, стабілізації курсових очікувань і підвищенню стійкості валютного ринку.

Контекст: 29 серпня НБУ пом’якшив обмеження безготівкового продажу іноземної валюти громадянам і вперше з початку повномасштабної війни дав змогу банкам продавати безготівкову іноземну валюту людям без підтвердження підстав чи зобов’язань для проведення такої операції.

Відповідні операції дозволили здійснювати за курсом, установленим банком, у межах щомісячного ліміту 50 тис. грн в еквіваленті в одному банку.

4. У Чернігові затримали керівника управління за підозрою в хабарництві

У Чернігові за підозрою в отриманні хабаря затримали начальника міського управління капітального будівництва В'ячеслава Почепу. Про це повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако у своєму Telegram-каналі.

За інформацією з власних джерел Суспільного, йдеться про хабар розміром 101 тис. грн.

Джерело