Бізнес-партнер Михайла Фрідмана та співзасновник інвестиційної компанії LetterOne Герман Хан програв судовий процес з оскарження санкцій Європейського Союзу.

Про це повідомляє Bloomberg.

У середу, 29 листопада, в Люксембурзі Генеральний суд Євросоюзу відхилив його апеляцію, ухваливши відповідне рішення.

Герман Хан переважно відомий своєю компанією LetterOne, заснованою у 2013 році разом з партнерами Михайлом Фрідманом, Олексієм Кузьмічовим і Петром Авеном. Всі вони вийшли зі складу ради директорів після того, як потрапили під санкції в березні 2022 року.

Російський олігарх Хан програв суд щодо заняття санкцій у Євросоюзі

Хан був внесений до санкційного списку ЄС за свою роль в "Альфа-груп", яка разом з партнерами контролює найбільший російський ритейлер і приватний банк. В Євросоюзі заявили, що Хан "підтримує тісні стосунки" з президентом РФ Путіним і "продовжує торгувати з ним значними послугами", додавши, що власники групи також отримують "ділові та юридичні вигоди від цих відносин".

Євросоюз запровадив санкції проти 1800 осіб та організацій з моменту нападу Росії на Україну, починаючи з анексії Криму у 2014 році та закінчуючи повномасштабним вторгненням до країни у лютому минулого року.

В Україні "Альфа-груп" володіла однією із найбільших фінустанов — "Альфа-банком", який після початку повномасштабної війни перейменували на "Сенс Банк". Кабмін 21 липня ухвалив рішення придбати у повному обсязі акції "Сенс Банку" (до грудня 2022 року — "Альфа Банк Україна") у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за 1 гривню. Таким чином фінустанова стала державною під управлінням Міністерства фінансів.

У серпні цього року США запровадили санкції проти Германа Хана, Петра Авена, Михайла Фрідмана та Олексія Кузьмічова. Ці бізнесмени також перебувають під санкціями Австралії, Канади, Нової Зеландії та Великої Британії.

Джерело