23-річний економіст за освітою Сергій з початку повномасштабного вторгнення РФ став добровольцем 128 бригади ТрО Дніпра. Суспільному розповів, попри вагу у 60 кілограмів витягав з поля бою значно більших і важчих бійців. За майже 2 роки евакуював сотні українських військових. Нині на полігоні проводить двотижневі навчання з тактичної медицини для солдатів.

Військовослужбовець Сергій — парамедик та санітарний інструктор. Він навчає хлопців базовим навичкам: накладати турнікет та евакуювати з місця обстрілу. У свої 23 роки отримав сертифікат інструктора НАТО, який дозволяє навчати інших.

"Ми не бойова служба, ми не воюємо, ми боремося з наслідками й виконуємо свої дії професійно. Тобто, якщо ми розуміємо, що у нас зараз на позиціях сто людей, якщо треба за день вивезти 50 людей — ми вивеземо 50 людей", – каже він.

Витягнув з поля бою сотні поранених: історія парамедика 128 бригади ТрО Дніпра

Та за освітою чоловік не медик, а економіст. Після повномасштабного вторгнення армії РФ він став добровольцем в ТрО. Спочатку був водієм евакуаційної машини.

Сергій каже, зараз доводиться працювати здебільшого вночі.

"Ворог сидить на висоті й бачить усе, що ми робимо. Тобто ми всі евакуації проводимо по сутінках, по темному. По світлому виїжджаємо тільки до тяжких, якщо людина помирає й іншого виходу немає", – каже чоловік.

Військовий розповідає, евакуює бійців під час активних боїв на Донецькому напрямку. Попри свою вагу у 60 кілограмів, витягав з поля бою вдвічі більших і важчих чоловіків, які отримали поранення і не могли йти самостійно. За декілька днів евакуював 80 військових.

"Дуже важко для медика — усвідомлювати те, що ти вже не можеш врятувати. Тобто, якщо це вже сьома спроба реанімації, ви вже зрозумієте, 7 кубиків адреналіну — ця людина, навіть якщо і реанімують буде просто інвалідом. Тому найважче просто змиритись, дуже тяжко", – розповів парамедик.

Сергій каже, за майже 2 роки на службі евакуював з поля бою сотні українських військових.

"Мотивацію надає те, що нашу роботу видно. Якщо ти людину врятував, то ти за 3 дні з ним привітаєшся", – зазначив він.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело