Усі роботодавці в Україні відповідно до правил військового обліку, що затверджені постановою Кабінету міністрів №1487, щороку до 1 грудня мають подавати списки призовників, військовозобов’язаних та резервістів до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП). 

Про це в коментарі сайту ТСН.ua розповіла адвокатка Марина Бекало.

Хто має подати списки військовозобов'язаних

Ці списки мають подавати також:

До 1 грудня всі роботодавці мають подати списки військовозобов'язаних до ТЦК СП: що це означає
  • Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, що ведуть облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які проживають на території адміністративно-територіальної одиниці;
  • Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, які ведуть облік своїх працівників. Або якщо це заклад освіти, то своїх здобувачів освіти.

Для чого це необхідно

“Подання списків здійснюється з метою звіряння даних списків персонального військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів з обліковими документами (даними) відповідних ТЦК СП, у яких вони перебувають на військовому обліку”, — пояснила Марина Бекало.

Нагадаємо, до кінця року за участі Міністерства оборони і Генерального штабу ЗСУ буде розроблено законопроєкт, який розширить права працівників військкомату.

Читайте також:

  • Мобілізація в Україні: 17-річних хлопців подекуди не випускають за кордон — чи законно це
  • Виплати військовим 2023: хто може отримати зарплату 100 тисяч в Україні
  • Мобілізація в Україні: юрист пояснив, як діяти, якщо представники ТЦК намагаються посадити в авто

Джерело