У Польщі група озброєних футбольних фанатів здійснила напад на двох громадян України. Вони побили чоловіків та пограбували їх.

У Польщі 17 футбольних фанатів побили та пограбували українців

Про це розповів омбудсман Дмитро Лубінець.

В Польщі напали на українців
“Мені стало відомо, що у польському місті Каменець-Зомбковицький у серпні 17 озброєних футбольних фанатів прийшли до домівки, де проживали двоє українських громадян. Вони почали погрожувати, а також бити чоловіків через їхню національність, а після побиття пограбували українців”, — написав Лубінець.

Він повідомив, що невідкладно звернувся до Міністерства закордонних справ України з метою забезпечення належного реагування на цей жахливий та неприпустимий випадок вчинення протиправних дій проти громадян України.

“Додержання прав громадян України, незалежно від місця їх перебування, є пріоритетом для нашої інституції”, — додав омбудсман.

Реакція польської влади
Польська сторона повідомила омбудсмана, що під наглядом окружної прокуратури міста Валбжих здійснюється розслідування у кримінальній справі за фактом вчинення злочину проти громадян України.

“Шістьох учасників нападу затримали відразу після злочину. Лідеру угруповання, який був найбільш агресивним до українців, окружний суд у Зомбковіце-Шльонськєму призначив тимчасовий арешт на строк три місяці”, — розповів Лубінець.

Сстосовно п’яти інших нападників, зокрема одного неповнолітнього, застосували запобіжний захід у вигляді поліцейського нагляду та заборони наближатися до потерпілих або контактувати з ними. Інші учасники інциденту переховуються від поліції.

Джерело