Український скрипаль Богдан Луц родом зі Львова переміг на міжнародному конкурсі імені Лонґ і Тібо у Парижі — це змагання академічних піаністів і скрипалів.

Про це йдеться на сайті конкурсу.

Цьогорічний цикл присвячений саме скрипці, а п. Богдан Луц у фіналі виконав скрипковий концерт Сібеліуса. Переможець був запрошений зіграти свій концерт у Театрі Єлисейських полів 27 листопада. Також, як повідомляє фонд Vere Music Fund, скрипаль отримав спеціальні призи: премію преси, приз глядацьких симпатій і нагороду від музикантів оркестру, який акомпанував фіналістам.

Друге місце посів Ю Дайон із Південної Кореї, третє — Такеучі Кошіро з Японії, четверте — Вікрам Франческо Седона з Італії та п'яте — Кіцува Мію з Японії.

Скрипаль з України переміг на французькому академічному конкурсі

Один зі спонсорів змагань 2023 року — президент франції Емануель Макрон.

"Я переконаний, що відгомін музики, яка виходить за межі часу та мов, є для нас нині важливішим, ніж будь-коли", — говорить глава держави.

Це вже вдруге в історії — до того ж протягом 5 років — цю премію здобувають українці. У 2018 році переможницею конкурсу імені Лонґ і Тібо стала українська скрипалька Діана Тіщенко.

Про Богдана Луца

Йому 18 років. Він народився 2004 року у Львові. Навчався у Київському державному музичному ліцеї імені Миколи Лисенка (клас Ольги Корінець) та у Львівському державному музичному ліцеї імені Соломії Крушельницької (клас Марії Футорської). Нині студент International Menuhin Music Academy у Швейцарії (клас професора Олега Каськіва).

Він був із концертами у Швейцарії та Словаччині. Виступав із симфонічними оркестрами Копенгагену, Оденсе (Данія), Кошице (Словаччина), Львівської Національної філармонії, Національним ансамблем солістів "Київська Камерата".

Брав участь у концерті до 70-річчя заснування ООН. З 2019 року отримує грантову підтримку від фонду .

Про конкурс імені Лонґ і Тібо

Його у 1943 році заснували піаністка Маргарита Лонґ, якій Моріс Равель присвятив свій концерт соль, та скрипаль Жак Тібо. Спершу Лонґ і Тібо самі шукали благодійників для конкурсу, а з 1957 року конкурс підтримує держава.

В 1943–1949 роках конкурс проводився раз на 3 роки, потім що два роки. З 1983 року номінації конкурсу були розведені по різних роках на цикл у 3 роки: у перший рік змагаються піаністи, у другий — скрипалі, а на третій відбуваються урочисті концерти. Учасникам має бути від 16 до 33 років, вони виконують класичну програму.

Конкурс імені Лонґ і Тібо, як зазначено на офіційному сайті, сприяє тому, що ці митці стали легендами ще за життя. Лауреати отримують фінансову підтримку, можливості для запису, концертні пропозиції, позики інструментів, заохочення меценатів і спонсорів. Переможців підтримують у професійному музичному світі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Джерело