Реформа дошкільної освіти в Україні: до яких змін готуватися батькам і педагогам

Реформа дошкільної освіти в Україні: до яких змін готуватися батькам і педагогам

Згідно з новим законопроєктом № 8030, який уже ухвалений Верховною Радою у першому читанні, в Україні планують серйозно змінити умови роботи вихователів та інших працівників дитячих садків. Які конкретно зміни очікувати і як вони вплинуть на систему дошкільної освіти в країні, розповідаємо далі.

До чого готуватися вихователям і батькам
Однією з ключових змін є скорочення робочого часу для вихователів до 30 годин на тиждень. Це нововведення спрямоване на поліпшення умов праці та забезпечення якісного виховання дітей. Робочий тиждень буде включати час, необхідний для виконання вихователями навчальної, виховної, методичної та організаційної роботи. Керівникам і вихователям-методистам також передбачено скорочення тривалості робочого часу до 36 годин на тиждень на одну тарифну ставку.

Законопроєкт передбачає і зміни у відпустках для педагогічних працівників. Зокрема, вихователі дитсадків матимуть щорічну основну оплачувану відпустку тривалістю 56 календарних днів. Це сприятиме збереженню психофізичного здоров’я педагогів і підвищенню їхньої продуктивності. Значною є також увага до відпочинку помічників вихователів, які матимуть 28 календарних днів відпустки, а спеціальним закладам дошкільної освіти надаватимуть 7 додаткових календарних днів відпустки.

Окрім цього, педагогічні працівники дитячих садків матимуть право на перерву для відпочинку та харчування тривалістю не менше 45 хвилин протягом робочого дня. Це дозволить їм відновлювати сили та зберігати енергію для якісного виконання своїх обов’язків.

Проте, ці зміни не обмежуються лише умовами праці вихователів. Законопроєкт покликаний зробити дошкільну освіту більш доступною та інклюзивною. Ініціатори реформи прагнуть, щоб кожна дитина в Україні мала можливість отримати якісну сучасну дошкільну освіту, враховуючи її індивідуальні особливості, потреби, інтереси та здібності.

Після впровадження змін, кожен дитячий садок має надавати укриття, психологічний супровід, сучасні підходи в організації харчування, медичного обслуговування, а також цифровізацію управлінських процесів. Планується також впровадження різноманіття груп:, різновікові, інклюзивні, спеціальні групи та групи з різними освітніми програмами.

Джерело