В Україні піднялася хвиля обговорень навколо нового законопроекту, який пропонує регулювати сферу езотеричної освіти. Представлений членом партії "Слуга народу" Сергієм Гривком документ викликав безліч питань та дискусій серед депутатів.

Відповідний законопроект був розміщений на сайті Верховної Ради. 

Законопроект спрямований на встановлення законодавства в галузі езотерики, позначення прав та обов'язків "езотеричних спеціалістів".

Маги, шамани та екстрасенси нарешті заплатять: держава планує стягнути з них податки

Маги, шамани та екстрасенси нарешті заплатять: держава планує стягнути з них податки

"Беручи до уваги активне поширення серед населення езотеричних знань та думок, зростання популярності користування езотеричними послугами, а також наявність у наукових колах прямих дискусій та обґрунтувань щодо доцільності застосування езотеричних вчень у життєдіяльності людини – езотерика фактично стала окремою сферою зайнятості у суспільстві, а також напрямком освіти", — каже Сергій Гривко.

Він пропонує ввести термін "езотеричну освіту" та створити Реєстр наставників, де включені фахівці мають щороку сплачувати адміністративний збір.

Згідно із запропонованими змінами, "езотерикам" буде надано статус фізичної особи-підприємця або самозайнятої особи. Вони також матимуть право проводити тренінги, курси та видавати дипломи своїм учням.

Крім того, дозволяється створення спеціалізованих навчальних закладів з езотерики.

Маги, шамани та екстрасенси нарешті заплатять: держава планує стягнути з них податки

Гривко підкреслює, що поточне становище на ринку езотеричних послуг залишає безліч питань без відповіді і ставить під загрозу як діяльність "добропорядних езотериків", так і інтереси клієнтів, наражаючи їх на ризик стати жертвами шахраїв.

"У свою чергу, держава не отримує надходжень у вигляді податків і зборів від провадження суб'єктами відповідної підприємницької діяльності", — заявив Гривко.

Законопроект пропонує включити до езотеричних напрямків такі:

  • астрологія;
  • тарологія;
  • нумерологія;
  • рунологія;
  • екстрасенсорика;
  • знахарство;
  • цілітельство;
  • йога;
  • інші сфери духовних, енергетичних та фізичних практик.

Законопроект уже викликав живий інтерес та обговорення у Верховній Раді України, і його подальший розгляд заплановано у Комітеті з освіти, науки та інновацій.

Раніше ми писали про те, що в МОН готують масштабну реформу: до цього не всі будуть готові

Джерело