Тимчасово окупована Запорізька АЕС майже цілий день перебувала на межі чергового блекауту у неділю, 26 листопада. В цей час станція отримувала зовнішнє живлення від єдиної доступної резервної лінії електропередачі.

Про це повідомляє "Енергоатом".  

Так, 26 листопада о 10:30 внаслідок короткого замикання приблизно на 100 км північніше захопленої росіянами Запорізької атомної електростанції відключилась остання (четверта) лінія її зв’язку з енергосистемою України – ПЛ-750 кВ ЗАЕС – "Дніпровська". 

ЗАЕС була на межі блекауту – в

Три інших лінії були пошкоджені ще раніше під час обстрілів окупантів.

Як повідомило МАГАТЕ, в цей час ЗАЕС отримувала зовнішнє живлення від єдиної доступної резервної лінії електропередачі 330 кВ.

Крім того, відбулося часткове знеструмлення енергоблоку №4 з автоматичним включенням дизель-генератора, який за 10 хвилин по тому виключили вручну. 

Як зазначили енергетики, це свідчить про наявність проблеми з енергоживленням ядерної установки. 

Пошкоджену лінію 750 кВ українські фахівці відремонтували о 20:52. До цього часу Запорізька АЕС майже цілий день перебувала на межі чергового блекауту в разі знеструмлення резервної лінії 330 кВ.

Під російською окупацією Запорізька АЕС неодноразово втрачала зовнішнє джерело живлення, і на станції відбулося вже сім повних блекаутів і один частковий.

Нагадаємо, в ЄС закликали РФ негайно вивести війська із Запорізької АЕС.

Читайте також:

  • "Ситуація там дуже небезпечна": генерал-майор запасу СБУ про аварію на Запорізькій АЕС
  • На Запорізькій АЕС сталася аварія - Енергоатом
  • Ситуація на ЗАЕС досі загрозлива: Буданов розкрив деталі

Джерело