Волонтери проєкту "Олені святого Миколая" обробили близько восьмисот дитячих листів. Очікують, що цьогоріч їх буде до двох тисяч, бо окрім Донецької та Луганської областей, додалася Харківська. Серед популярних запитів малечі — конструктори та гаджети. Чи підтримують "олені" зв'язок зі своїми давніми підопічним з-під Авдіївки, куди надсилати листи дітям, щоб про їхні мрії дізнався святий Миколай та як стати тим чарівником, що виконує дитячі бажання — Суспільному Донбас розповіла Євгенія Левінштейн.

До дітей, яких через щільні обстріли вивезли з Авдіївської та Очеретинської громад і прилеглих до них сіл до Мирнограда Донецької області, навідуються помічники святого Миколая — "олені", розповідає Євгенія Левінштейн.

Вона каже, що більшість з тих бажань, про які малеча писала у своїх листах, чарівники вже виконали.

"Уже дуже холодно, я мерзну, а так хочеться зігріти свою дупку. Я прошу принеси мені кігурумі — це такий костюм. Мій зріст 140 см. А моїй сестричці Мілані — LEGO. Мрію одягти кігурумі й зігрітися, щоб мені було тепло", — йдеться у листі Семена з Тоненького Донецької області до св. Миколая.

Хлопчик також пише, що сумує за рідним селом, мріє про повернення та спільні свята і подарунки від "оленів" там у Тоненькому на Донеччині. Як це було до повномасштабного вторгнення.

Учениця 4 класу Вікторія також просить у Миколая миру, а вже потім гітару.

"До війни я жила в Очеретиному, а зараз проживаю в Мирнограді. Я дуже мрію, щоб закінчилася війна і настав мир. Я дуже мрію про укулеле — гітару. Дякую тобі, мій Чарівник!", — написала десятирічна Вікторія.

За словами Євгенії Левінштейн, "Олені святого Миколая" вже отримали більш як вісімсот листів від дітей з Донецької, Луганської та Харківської областей. Каже, цього року більшість дитячих замовлень — це іграшки та гаджети.

"Майже в кожному листі пишуть, що дуже сумують за домом і друзями, яких розкидала війна — кого куди. Вони мріють про конструктори, м'які іграшки, гаджети — а що робити навчання онлайн, тому це актуальний запит. Просять велосипеди, хоча ми також зауважували, що це дуже дорогий подарунок. Але й дитинство у дітей одне", — розповідає Левінштейн.

І додає, що зі своїми давніми друзями з Очеретинської громади, вони зв'язок підтримують і досі. Навідують переселенців на новому місці. Також вони тепер часті гості в центрах "ЯМаріуполь", каже волонтерка.

"Вони зараз там, де значно безпечніше, ніж в Авдіївці й селах біля неї — Очеретиному, Тоненькому, Орлівці чи Ласточкіному. Ми дружимо і навідуємо дітей цих громад з 2014 року, стараємося підтримувати зв'язок і зараз з тими, хто нині в Мирнограді, Кам'янському", — ділиться "олень" Євгенія.

Як відправити листа св. Миколаю

Написати "Оленям святого Миколая" можна у кілька способів:

Нова пошта: м. Харків, НП №36, Ачкасова Інна Марківна, тел. 066 103 78 21. Електронна пошта: rubezhi.org.ua Також можна написати у Фейсбук або Телеграм. "Дуже швидко розбирають усі замовлення наші чарівники. Просто якісь перегони. Інколи люди телефонують, питають — чому листів немає, а ми просто не встигли ще їх відсканувати після поїздки в осередок переселенців чи після отриманої партії листів", — каже волонтерка. Як стати чарівником

Виконують бажання дітей звичайні люди, розповідає Євгенія.

"Кожен охочий може обрати дитину з бази, щоб подарувати їй омріяний подарунок. Таких людей ми називаємо чарівниками. Їх приблизно стільки ж, скільки дитячих малюнків. Інколи таке буває, коли одна людина береться виконувати побажання за кількома листами", — пояснює представниця проєкту "Оленів святого Миколая".

Приєднатися до команди чарівників можна за інструкцією:

Оберіть дитину зі списку. Ви можете скористатись фільтрами, якщо хочете шукати дітей з певних областей/локацій або певного віку. За бажанням, натисніть на картку, щоб побачити лист та більше деталей про дитину. Натисніть на кнопку “ Стати чарівником”, заповніть форму і дитина закріпиться за вами. Перевірити це можна тут: " Взяті листи". Якщо ви хочете обрати багато дітей, перейдіть на сторінку " Обрати дітей". Що відомо про проєкт "Олені святого Миколая" Команда волонтерів з 2014 року їздять у прифронтові поселення на Донбас, де до 22-го для дітей влаштовували свято Миколая. Тепер до давніх підопічних додались й інші діти-переселенці, а географія проєкту з двох областей розширилася ще й на Харківську.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Джерело