Служба безпеки викрила настоятеля одного із храмів Вінницької єпархії УПЦ МП, який заперечував збройну агресію РФ та виправдовував тимчасову окупацію частини України. Він публікував у соцмережах російські наративи про «громадянську війну» в нашій державі та вихваляв ексватажків терористичної організації «днр» Олександра Захарченка, «Гіві» та «Моторолу».

Також московський піп поширював коментарі, в яких намагався дискредитувати українських військових та ображав релігійні почуття представників різних конфесій. Для підготовки деструктивного контенту він використовував публікації пропагандистських інтернет-ресурсів РФ, у тому числі офіційний сайт московської церкви.

Блок галереї

Крім того, протоієрей розповсюджував антиукраїнську агітацію під час проповідей та спілкування з прихожанами церкви. На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили клірику про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

СБУ викрила московського попа на Вінниччині, який захоплювався окупантами
  • ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників);
  • ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади).

Фігурант переховувався від правосуддя на території кількох областей України, але у результаті оперативних дій Служба безпеки встановила його місцезнаходження і затримала. Наразі йому обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою.

Джерело