У центрі “Я — Маріуполь” в Івано-Франківську відкрили побутовий відділ. Там переселенці можуть скористатися пральнею, послугами швачки, перукаря, стоматолога, а також попрацювати у коворкінгу.

Про це Суспільному розповіла директорка центру Ольга Крохмальова.

“Для пільгових категорій ці послуги надаються безкоштовно. Для працездатних — за мінімальними соціальними цінами. Ми намагалися знайти саме внутрішньо переміщених людей для роботи, щоб їх підтримати соціально. І для відвідувачів це — важливо. Вони можуть сподіватися на якесь співчуття, розуміння, моральну підтримку. Наш штат поповнився ще 13 людьми”, — каже Ольга Крохмальова.

У центрі “Я — Маріуполь”  відкрили побутовий відділ: які послуги можна отримати

20 листопада 2023 року центр переїхав у нове приміщення на вулиці Військових ветеранів, 12. На його облаштування витратили 2 млн грн. Більшу частину — 1 млн 200 тис. грн — на створення стоматологічного кабінету, каже перший заступник міського голови Маріуполя Михайло Когут.

Переселенка з Маріуполя Ольга Усипова працює лікаркою у стоматологічному кабінеті. Жінка каже: умовами праці задоволена.

“Є рентген-апарат, можна діагностувати все у пацієнта, не виходячи з кабінету. Все є”, — каже Ольга Усипова.

Переселенка Анна Санджарівська працює в центрі перукаркою. Жінка розповідає: нещодавно повернулася з Польщі. За кордоном, каже Анна Санджарівська, їй не хотілося працювати за своєю професією.

“Я працювала в Маріуполі перукаркою в салоні краси. Це — моє, моя професія, моя улюблена робота”, — каже Анна Санджарівська.

Маріуполька Світлана Жуковська прийшла в пральню. Окрім цього жінка хоче зробити манікюр у центрі.

“Ходжу волонтерити на сітки, всі пальці збила. Думаю: треба сходити на манікюр. Я в Івано-Франківську живу один рік і два місяці, до цього — в селі Івано-Франківської області”, — говорить Світлана Жуковська.

За словами міського голови Маріуполя Вадима Бойченка, в 17 містах Україні діють 25 центрів “Я — Маріуполь”. Окрім Івано-Франківська, побутові відділи є в Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Одесі та Львові.

“Завдяки тим партнерам, які сьогодні згуртовані навколо нас, ми маємо таку можливість підтримувати ці центри. У 2022 році залучили 750 млн грн інвестицій в наші центри. В цьому році — понад 400 млн”, — говорить Вадим Бойченко.

Ольга Крохмальова каже: наразі у центрі “Я — Маріуполь” в Івано-Франківську зареєструвалися 2,5 тисячі переселенців. З її слів, кожного тижня центр поповнюється людьми, які нещодавно виїхали з окупації. Влітку маріупольці поверталися з-за кордону.

Джерело