Впродовж 2023 року 9 жителів Дніпропетровщини отруїлися дикорослими грибами. Серед потерпілих – дитина, вона опинилась у реанімації.

Про це йдеться на сторінці Криворізького районного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб.

За повідомленням, у Павлограді зареєстровано 3 випадки отруєнь мухоморами.

"Згідно класифікації грибів мухомори, бліда поганка, несправжні опеньки відносяться до безумовно отруйних грибів, які не втрачають своєї токсичності при обробці будь-якими способами", – йдеться у повідомленні.

На початку листопада жителька Кривого Рогу отруїлася грибами. Учениця 11 класу збирала дикорослі гриби гливи та синьоніжки в лісосмугах селищ Іскрівка та Сергіївка Кіровоградської області та вживала їх у сирому і смаженому вигляді. Постраждала знаходилась в тяжкому стані в реанімаційному відділенні лікарні.

Впродовж року 9 жителів Дніпропетровщини отруїлися грибами, серед них дитина Причини отруєнь дикорослими грибами: вживання отруйних грибів; неправильне приготування умовно-їстівних грибів; вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Основними ознаками отруєння є нудота, блювання, різкий біль у животі, діарея та запаморочення. Також у хворого підвищується температура тіла, можуть зʼявитися судоми та галюцинації.

У разі отруєння грибами терміново викликайте "швидку", зауважили у Криворізькому районному відділі обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Скільки випадків отруєння грибами зафіксували торік на Дніпропетровщині

За 2022 рік по Дніпропетровській області зареєстровано 10 випадків отруєння дикорослими грибами. Отруїлися 12 людей, зокрема троє дітей. Одна дитина, восьми років, померла.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело