Про це повідомила газета The Washington Post із посиланням на власні джерела.
За даними видання, сторони близькі до укладання угоди, у межах якої ХАМАС звільнить десятки жінок і дітей, які утримуються в Секторі Гази як заручники, в обмін на п'ятиденну паузу в боях під контролем повітряного спостереження.
Зазначається, що звільнення заручників може розпочатися у найближчі кілька днів.

Як уточнює газета, угода на 6 сторінках передбачає, що всі сторони конфлікту заморозять проведення військових операцій щонайменше на п'ять днів. Очікується, що у межах угоди звільнять перших 50 або більше із 239 утримуваних заручників. Полонених відпускатимуть партіями кожні 24 години. Пауза в боях також буде використана для значного збільшення постачання гуманітарної допомоги, зокрема палива з єгипетської сторони.
Газета пояснює, що документ погодили за підсумками консультацій у Катарі за участю представників США, Ізраїлю та посередників з боку Катару, які представляли ХАМАС.
"До останнього моменту не було зрозуміло, чи Ізраїль погодиться на тимчасову паузу у своєму наступі в Газі", — пише The Washington Post.Водночас адміністрація президента США Джо Байдена, яка зазнає тиску всередині країни через підтримку Ізраїлю, цілком підтримала паузу в бойових діях.
Речник посольства Ізраїлю у Вашингтоні заявив пізно в суботу, що "ми не збираємося коментувати" будь-який аспект ситуації із заручниками.
Водночас Reuters пише, що речник Білого дому в суботу ввечері заявив, що Ізраїль і ХАМАС ще не досягли угоди про тимчасове припинення вогню. Зазначається, що США продовжують працювати над досягненням угоди між двома сторонами. Другий офіційний представник США підтвердив, що угоди не було досягнуто.
17 листопада ізраїльські військові виявили тіло заручниці біля лікарні Шифа в Газі. Загиблою виявилася 65-річна Єгудіта Вайс, яку 7 жовтня викрали бойовики ХАМАСу.
Раніше в Армії оборони Ізраїлю повідомили, що на ноутбуці, знайденому в лікарні Аль-Шифа в Газі, є фотографії заручників у полоні.
Що відомо про вторгнення ХАМАС в ІзраїльВранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.
Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.
Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.
9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.
Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.
Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо . 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.
13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватисяу південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".
27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська " розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.
1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.
Речник Армії оборони Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі 2 листопада заявив, що наземні сили повністю оточили місто Газа.
12 листопада прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війська завершили оточення міста Гази і ведуть бої поблизу лікарні "Шифа", у підвалах якої, як стверджує Ізраїль, окопалися бойовики ХАМАС.
Джерело