Російські окупанти вилучають цивільну техніку на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Причина — втрати: щодня Сили оборони України знищують від 20 до 30 автомобілів.

Про це розповіли у Центрі національного спротиву.

"Російські окупанти вирішили поповнити свої втрати шляхом грабунку мешканців тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Відповідне рішення було закріплено розпорядженням російського уряду. Згідно з розпорядженням Кремля, усі підприємства, які були "націоналізовані" російськими окупантами, зобов’язані безплатно передавати загальноросійському псевдогромадському руху "Народный фронт "За Россию" техніку за договором пожертви", — йдеться у повідомленні.

За даними ЦНС, окупаційна влада забирає мопеди, мотоцикли, моторолери, легкові автомобілі, автобуси, вантажні автомобілі, автопричепи, трактори, бульдозери та автогрейдери. Як повідомили у центрі, так звана організація — це пропагандистський проєкт Росії, який має демонструвати "всенародну підтримку" воєнних дій РФ в Україні та імітувати добровільну передачу техніки до армії російських окупантів.

Окупанти на Донбасі забирають у людей 
 мопеди, мотоцикли, причепи для армії РФ: Центр нацспротиву пояснив чому

"Техніку вилучають з гаражних кооперативів та приватних домоволодінь, які раніше російські окупаційні адміністрації визнали "безгосподарним майном". Також транспортні засоби вилучають у громадян, яким інкримінують співпрацю з силами оборони України або ж у тих, чиє рухоме майно було арештовано російськими силовиками", — зазначили в ЦНС.

Росіяни все частіше використовують двоколісну техніку для перевезення військових, пишуть у Центрі нацспротиву. Таким чином намагаються вберегтись від ураження української артилерії та FPV-дронів. Крім того, це дозволяє російській пропаганді видавати атаки на такий транспорт за напад на цивільне населення.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Джерело