У Кропивницькому суд відхилив клопотання слідчого та прокурора про обрання запобіжного заходу керівниці міського управління освіти Ларисі Костенко. Вона разом з підлеглою підозрюється у зловживанні владою під час закупівлі електроенергії у грудні 2021 року. Збитки, завдані міському бюджету, становлять майже 600 тисяч гривень. Підозрювана свою провину заперечила.

Засідання відбувалось у Кіровському районному суді. Лариса Костенко участь брала онлай, бо перебуває в лікарні. Вона доєдалась до засідання з адвокаткою Вікторією Завгородньою. Начальницю управління разом з бухгалтеркою підозрюються у зловживанні службовим становищем, говорить прокурорка Маргарита Коваль.

"Начальниця управління освіти за попередньою змовою зі спеціалістом централізованої бухгалтерії підписали та надали до оплати у держказначейство платіжні документи. Потім було встановлено, що сума до оплати за грудень 2021 року була значно завищена, а саме на 600 тисяч гривень".

Прокурорка каже, за умовами договору з постачальником наперед не мали права сплачувати за електроенергію.

"У вказаних актах була переплата електроенергії за 88 тисяч кіловат, які фактично не були спожиті закладами освіти міста. У разі доведення провини у злочині передбачене покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 6 років, з позбавленням права обіймати певні посади". Лариса Костенко свою провину заперечує

Лариса Костенко нині на стаціонарному лікуванні, розповіла друга її адвокатка Наталія Сюр.

Від посади не відсторонили. Суд не обрав запобіжний захід керівниці кропивницького управління освіти

"Клопотання моїй підзахисній вручили у лікарняній палаті. Я вважаю, що це є порушенням вимог кримінально-процесуального кодексу і порушенням прав людини".

Лариса Костенко провину заперечує. Сказала, що гроші у бюджет повернув постачальник.

"У жовтні ми провели звірку своїх розрахунків і виявили, що в одному місяці не доплатили, а в іншому переплатили за електрику. За останнім договором нам переплату повернули. У нас баланс зійшовся, ніякої шкоди ніхто нікому не завдавав. У поданні про підозру говориться про те, що я вступила у злочинний умисел з людьми, з якими я ніколи не зустрічалася".

Слідчий та прокурор клопотали про запобіжний захід. Це застава 502 тисячі гривень, відсторонення від займаної посади та обов’язки не виїжджати з Кропивницького.

"Прошу звернути увагу, що підозрювана може переховуватись від органів досудового розслідування. Спотворити будь-які з речей чи документів, які мають істотне значення. Під час вручення підозри вона не заявляла про свій хворобливий стан, через який не може отримати ці клопотання", – сказала прокурорка.

Адвокатка Наталія Сюр просила відмовити у клопотанні. Сказала, син Лариси Костенко – військовий, відновлюється після контузії, тому наміру їхати з України вона не має.

"На своїй посаді Лариса Костенко перебуває більше 20 років. Вона є поважною людиною. Незрозуміло яким чином прокуратура визначила розмір застави у пів мільйона гривень. Надана довідка про заробітну плату, тому внести таку суму застави немає можливості".

Суддя Олексій Галаган ухвалив рішення відмовити у клопотаннях прокурора та слідчого.

"За необґрунтованістю підозри відмовити".

Що кажуть в енергопостачальній компанії "Коли ми укладаємо договори з бюджетними установами, ми виходимо на торги. Фіксується ціна, котра була на період торгів. Це ситуація 2021 року, коли ціна з 1,78 гривень на ринку піднялась до 3,42, тобто вдвічі. Законодавство, яке діяло у 2021, дещо змінилось у 2022 році. Підняти ціну на одиницю товару ми могли підняти тільки на 10% і тому укладалось декілька додаткових угод, щоб вийти на ціну, котра склалась. Прокуратура захищає інтереси громади і вони вбачили, що в декількох додаткових угодах, на їхню думку, не витримали процедуру та подали в суд. Ми відповідально ставимось до цих речей, тому цю різницю в нарахуванні повернули на рахунки відділу освіти. Для нас це втрати", – прокоментував директор Кіровоградської обласної енергопостачальної компанії Олег Валентий.

Рішення суду буде оскаржувати, сказала прокурорка Маргарита Коваль. За її даними, інша підозрювана – бухгалтерка звільнилася з займаної посади.

Джерело