Російські військові продовжують системно обстрілювати напрямок острова Зміїний, де зосереджені морські транспортні шляхи.

Про це 4 жовтня в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

"Перевагу у Чорному морі ворог намагається демонструвати тактичною авіацією. І за минулу добу також двічі атакував напрямок острова Зміїний керованими авіабомбами. Фактично, останніми днями ми спостерігаємо, що це стала традиція в них. Вони до трьох керованих авіабомб спрямовують в напрямку острова, щоб продемонструвати, що вони нібито панують над цивільним судноплавством і намагаються диктувати свої умови. Але гуманітарний коридор працює", — зазначила очільниця пресцентру.

За її словами, армія РФ намагається обстрілювати саме навігаційні шляхи, оскільки сам острів міцна скеля і його важко розбомбити:

Обстріли Зміїного стали традицією для російських військових — Гуменюк

"Вони просто тероризують морські транспортні шляхи. На даному етапі це єдиний спосіб їм продемонструвати, що вони чимось ще володіють у Чорному морі".

У коментарі Суспільному Наталя Гуменюк розповіла, що скидання армією Росії керованих авіабомб в акваторію острова Зміїний є небезпечним, оскільки це може спровокувати додаткову детонацію морських мін у цьому районі.

Що відомо про "гуманітарний коридор" у Чорному морі

У серпні Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду Росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.

ВМС ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового коридору, яким можуть скористатися всі цивільні судна, зокрема ті, які перебувають у портах Одеси.

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації. Йдеться про судна, які застрягли в українських портах с початку повномасштабної війни.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело