Івано-Франківськ для підтримки розвитку підприємництва в міській громаді використовує можливості міжнародної співпраці, в тому числі для спеціалізованого навчання як охочих зайнятися бізнесом, так і підприємців, які вже працюють на ринку. Минулого тижня в бізнес-інкубаторі ІФНТУНГ на Північному бульварі, 7Б урочисто відкрито два безплатні навчальні курси: «Основи бізнесу» — для тих, хто ще лише планує започаткувати власну справу, та «Креативна економіка, діджиталізація бізнесу і сталий розвиток» — для вже сформованих підприємців. Близько сорока слухачів до 31 жовтня здобуватимуть нові знання та отримуватимуть безкоштовні індивідуальні консультації від досвідчених фахівців-практиків.

Руслан Марцінків: Зараз є нагода скористатися можливостями міжнародних проєктів для започаткування бізнесу

Ці навчальні курси тривалістю 144 години діють у рамках проєкту «Сталий розвиток малого і середнього підприємництва Івано-Франківської громади на засадах «зеленої», інноваційної, креативної економіки». Він став переможцем третього грантового конкурсу для органів місцевого самоврядування щодо системної підтримки малого і середнього підприємництва в рамках програми міжнародної співпраці для країн Східного партнерства «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація малих і середніх підприємств», яку спільно фінансують ЄС та уряд Німеччини. Максимальна сума гранту для кожної з 15-ти громад-переможців від «EU4Business» становить 2 млн грн. Громади-заявники при цьому повинні зробити внесок не менше 10% у грошовій чи іншій формі. Проєкт «Сталий розвиток малого і середнього підприємництва Івано-Франківської громади на засадах «зеленої», інноваційної, креативної економіки» реалізує Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження ІФМР у співпраці із Центром розвитку підприємництва «Бізнес-Інкубатор» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Руслан Марцінків: Зараз є нагода скористатися можливостями міжнародних проєктів для започаткування бізнесу

Майбутні підприємці під час навчання «Основам бізнесу» ознайомляться з бізнес-плануванням, аналізом ринку, розробкою маркетингового плану, фінансовими та юридичними аспектами ведення бізнесу, питаннями оподаткування та бухгалтерського обліку, розроблять власні бізнес-плани. Серед слухачів навчальних курсів буде проведено конкурс бізнес-планів із визначенням трьох переможців, які отримають менторську підтримку.

А навчальний курс «Креативна економіка, діджиталізація бізнесу і сталий розвиток» розрахований для підприємців переважно із досвідом роботи понад два роки, які прагнуть розширити бізнес. Вони зможуть поглибити свої знання щодо інноваційної діяльности, залучення інвестицій, оцифрування (діджиталізації) бізнесу, енергоефективности, розроблять власні інноваційні бізнес-проєкти, спрямовані на розвиток, масштабування, диверсифікацію, впровадження нових технологій тощо.

«Для підприємців, які з нуля починають свій бізнес,  дуже важливо мати такі програми. Коли я починала свій бізнес без підтримки, то зробила багато помилок. Але якщо в тебе є якийсь консультант, підтримка, якась група, де ти можеш спілкуватись, ти мінімізуєш свої ризики», — зазначила слухачка курсів Анастасія Доценко, переселенка з міста Миколаєва.

Руслан Марцінків: Зараз є нагода скористатися можливостями міжнародних проєктів для започаткування бізнесу

Міська влада звертає увагу і на тих, хто повертається з війни й готовий започаткувати власну справу, адже соціальна зайнятість ветеранів після повернення з зони бойових дій допомагає їм інтегруватися в цивільний ритм життя. Минулого тижня комунальний заклад «Дім Воїна» провів у Палаці Потоцьких семінар для військових, ветеранів і їх сімей. Як відомо, ветерани та їхні сім’ї можуть скористатися грантами до трьох мільйонів гривень на відкриття власної справи від Міністерства ветеранів та до одного мільйона гривень – від Міністерства економіки. А створити бізнес-план, зібрати усі необхідні документи та отримати знання про підприємництво допоможуть у бізнес-інкубаторі, повідомляють в управлінні праці ІФМР.

На сьогодні в міській громаді вже понад сотня ветеранів та їх сімей відкрили власну справу. «Франківськ – це місто малого та середнього бізнесу. Дуже важливо, щоб створювався бізнес, люди навчалися основам підприємництва, аби вижити в непростий воєнний час. Запрацював «Дім воїна», запрацювали інші служби, а зараз є нагода скористатися можливостями міжнародних проєктів для започаткування бізнесу. Сьогодні дуже важливо, щоб вчорашні фронтовики, родини наших героїв могли навчатися і знайти себе вже в мирному житті, правильно вести бізнес. Оговтуються від шоку руйнівної війни і наші підприємці, які демонструють непогані показники відновлення. А завданням влади є всіляко їм сприяти, в тому числі в здобутті нових знань», — зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Мирослав Стефанців

Джерело