Китайський військовий корабель навмисно перетнув курс есмінця ВМС США.

Китайське судно влаштувало провокацію з есмінцем США у Тайванській протоці – відео

Китайський військовий корабель у суботу, 3 червня, влаштував провокацію з американським есмінцем USS Chung-Hoon у Тайванській протоці – він двічі наблизився до корабля США, створивши загрозу зіткнення.

Відео інциденту опублікував телеканал Global News.

Провокація сталася під час спільної американо-канадської місії у Тайванській протоці, яка, згідно з заявою Індо-Тихоокеанського командування, проходила відповідно до міжнародного права.

Повідомляється, що есмінець Chung-Hoon та канадський фрегат HMCS Montreal, не порушуючи міжнародного права, здійснювали плановий перехід з півдня на північ Тайванської протоки через води, де “діє свобода навігації та проходу у відкритому морі”.

“Під час транзиту китайський міноносець НОАК (N) LUYANG III виконував небезпечні маневри в районі Chung-Hoon. Судно обігнало Chung-Hoon лівим бортом і перетнуло його ніс на відстані 150 ярдів (137 метрів – ред.). Есмінець Chung-Hoon зберіг курс і знизив швидкість”, – йдеться у заяві командування.

Вдруге корабель Китаю перетнув курс американського есмінця з правого борту на лівий на відстані 2000 ярдів (1828 метрів) і залишився з боку від його лівого борту.

У Пентагоні розкритикували Китай за такі провокації, а Пекін звинуватив США у спробах “дестабілізувати” Індійсько-Тихоокеанський регіон.

“Вони тут не для мирного проходу, вони тут для провокації”, – заявив міністр оборони Китаю Лі Шаньфу, коментуючи інцидент.

Джерело