Нерідко діти у своїх номерах використовували патріотичну символіку, етнічні мотиви, костюми з елементами вишивки, фольклорну музику

Під куполом Національного цирку України свої номери представили молоді артисти. Діти – зі столиці, області та інших міст стали учасниками міжнародного фестивалю-конкурсу "Диво цирк". Він відбувається сьомий рік поспіль. Уперше його провели у Запоріжжі й відтоді на ньому щороку виступають найкращі юні циркачі. Гала-шоу бачив мій колега Назар Войтенков.

Таким був початок гала-шоу у столичному Національному цирку. Фестиваль-конкурс "Диво цирк". Усьоме він зібрав п'ятсот людей. Усі учасники - це діти, які представили двадцять різновидів циркового мистецтва.

"Диво цирк" – це щорічний конкурс. Зазвичай його учасники – молоді циркові артисти з України та з-за кордону. Однак цьогоріч усе інакше. Через повномасштабне вторгнення іноземців не запрошували. Під куполом Національного цирку зібралися 50 вітчизняних колективів.

"У такі дні, у такі часи, через усю країну, незважаючи ні на що – наші діти ну дуже талановиті. Дуже. Вони українські такі знаєте. Я не знаю як ще назвати це", – зазначила президентка міжнародного центру "Світ очима дітей" Вікторія Мєрєнкова.

Гала-шоу передували 4 дні конкурсних змагань. На них обрали переможців. Усі діти отримали нагороди. Найкращі номери показали глядачам на манежі.

Антонові 15 років. Сюди приїхав із Полтави – він повітряний гімнаст. Попри свято, хлопець згадує про дітей, яких убила росія.

"Ну, я думаю, що це дуже жахливо. Ну, ці діти також могли виступати - дарувати емоції. Я думаю, що ці кошти. Квитки, які тут купували – я думаю, що підуть на ЗСУ", – каже повітряний гімнаст Антон.

Представили свій номер також кияни: 8-річний Дмитро і на рік старша Сиверина. Зобразили романтичну історію Дюймовочки.

Нерідко діти у своїх номерах використовували патріотичну символіку, етнічні мотиви, костюми з елементами вишивки, фольклорну музику.

"Ви не повірите, але в державі Україна створюються мистецькі групи: дитячі, фольклорні. Створюються народні, автентичні колективи під час війни. Під окупацією є бажання креативно жити і творити саме у діточок. І ми зобов'язані підтримати дітей. Надати їм оптимізму і вони вірять, вони патріоти – ви навіть не уявляєте які українські діти патріоти", – підкреслює генеральний директор Національного цирку України Владислав Корнієнко.

Танцювальний колектив із Запоріжжя своїм виступом розповів про ляльку- мотанку.

"Ми повинні далі жити! Ми працюємо, танцюємо, творимо! І це необхідно, хоч і складно. І ми на тренуваннях це намагаємось робити у нашому Запоріжжі. Треба насолоджуватися життям далі. Воно у нас єдине. Тому треба і треба кайфувати!" – зазначила танцівниця Мілена.

Назар Войтенков, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Кінні прогулянки та іпотерапія на Вінниччині – для дітей військових і переселенців

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело