На Волині розбудовують інфраструктуру під два , котрі слугуватимуть для вивезення сільськогосподарських культур українських аграріїв на закордонний ринок. Про це у програмі "Тема дня" на "Українському радіо. Луцьк" розповів начальник обласного управління агропромислового розвитку (АПР) Юрій Юрченко.

"На сьогодні в нас одному місці продовжуються роботи будівельні, в другому – реконструкційні по елеваторах, які знаходяться поблизу залізнично-дорожніх колій. Це дасть змогу після введення їх експлуатацію експортувати зерно не тільки морем, а й залізницею", – сказав посадовець.

Відправлення агропродукції через блокування морських портів відбуватиметься залізничним сполученням. У травні 2023-го Міністерство інфраструктури закрило чотири морські порти через вторгення РФ.

На Волині зводять два Нова регіональна логістика через заблоковані морські порти

Зі слів Юрія Юрченка, якщо ці два порти запрацюють на повну, то Волинь може експортувати понад 3 мільйони тонн культур на рік. Йдеться про експорт зернових і культур.

"Прив'язки до будь-якої культури немає. Волинь робить ставку на економіку – що буде затребувано. Де буде краща економіка, тим ми й будемо займатися", – зазначив посадовець.

До повномасштабної війни, сказав начальник обласного управління АПР, через територію Волині експортувалося орієнтовно 110 тисяч тонн зернових і технічних культур. 2022-го регіональний показник зріс до 1,5 мільйона тонн агропродукції.

"На сьогодні здійснюються прямі поставки на порти зернової групи. Також йдуть і технічні культури, які не залишаються на території Євросоюзу, а прямують далі", – додав Юрій Юрченко.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Джерело