4 червня українці відзначать важливе церковне свято – День святої Трійці.

Трійця-2023: Чому не можна купатися, йти в ліс і навіть думати про погане – заборони важливого православного свята

Це одне з головних двонадесятих свят православ’я, яке відзначається на 50-й день після Великодня. Знай.ua розкаже, чого категорично не можна робити у День святої Трійці-2023.

Що не можна робити на Трійцю
Вважається, що це у це свято потрібно займатися молитвами і думати про вічне, в інтерпретації церкви – про Бога. Щоправда, до цієї заборони варто ставитись без фанатизму, дозволено виконувати термінову та життєво важливу роботу, яку не можна відкласти, а також годувати свійських тварин.

У зелений тиждень не варто виходити з дому без натільного хрестика – за народними повір’ями, з якими погодилася і церква, цей час розгулу нечистої сили, а освячений у церкві хрестик захистить від неприємностей. Особливо важливим вважається подбати про дітей і надіти на них хрестик.

У день Трійці не можна думати про погане, бажати комусь зла і сваритися з близькими. Скандали у цей день вважаються великим гріхом – потерпіть кілька днів, можливо, після цього і сваритися не захочеться. Весь тиждень перед Святою Трійцею не здійснюють церковних обрядів – вінчання, відспівування, хрещення – все відкладають на кілька днів після свята.

Також на Трійцю не прийнято грати весілля, інакше на сім’ю чекає біда. У цей день заборонено шити, пекти та працювати на городі. Вважається, що хтось не відпочиває у це свято – у того неприємності будуть. Хто оре – без худоби залишиться, хто сіє – без урожаю, а хто пряде – у того вівці заблукають.

Духів День – наступний день після Трійці (5 червня). Під час нього заборонено працювати на землі, але прийнято шукати скарби. Вважається, що на Трійцю буянять мавки та русалки, тому не можна одному йти в ліс чи на поле. Також не можна водити худобу в ліс. При цьому на Трійцю не прийнято купатися, інакше русалки можуть утопити.

Джерело