Щоб не залишитись навесні без працівників агропідприємці вже зараз прагнуть забронювати своїх фахівців. 

За її словами, масова мобілізація у селі може створити проблеми в аграрному секторі – якщо більшість працездатних чоловіків заберуть до армії, агропідприємствам просто не вистачить працівників для проведення весняно-польових робіт.

"Щоб потрапити до списку підприємств, які мають право бронювати своїх працівників, потрібно отримати від влади мобілізаційне завдання. Далі слід подати документ до Мінагрополітики, який вирішуватиме, чи відповідає агровиробник ряду критеріїв, що висуваються до критично важливих підприємств. Списки на бронювання узгоджуватимуться у Генштабі, який у разі позитивного рішення подасть їх до Мінекономіки. Далі вони знову надходять до аграрного міністерства і вже звідти — керівнику підприємства наказ про бронювання", — розповіла Котенкова .

Мобілізація у селі: як правильно оформити

Мобілізація у селі: як правильно оформити

Юрист побоюється, що через бюрократію список бронювання може потрапити до керівника агропідприємства лише восени, коли настане час збирати врожай на полях.

Мобілізація у селі: як правильно оформити

"До речі, деяких чоловіків, які мають дефіцитні військово-облікові спеціальності, можуть взагалі не дозволити бронювати", - говорить Котенкова.

Також повідомлялося, що  у Верховній Раді України зареєстровано законопроект щодо мобілізованих.

Джерело