Бізнес з облаштуванням сховищ в паркінгах справляється значно краще, ніж держава, констатує нардеп

Народні депутати з фракції "Європейська Солідарність" сьогодні інспектували укриття столиці. Закриті сховища є не лише у Деснянському районі, а й в інших районах і це системна проблема, яку треба терміново вирішити, повідомила у Facebook нардеп Вікторія Сюмар. 

"Весь день з Іриною Геращенко та колегами займалися проблемою сховищ. З шокуючого: маємо свідчення, що випадок з Деснянськом районом – не один. Аналогічно було і в Дарницькому районі, в поліклініці. Більше сотні людей не пустили в сховище", – повідомила Сюмар.

Сюмар: За закриті укриття має бути кримінальна відповідальність,

Нардеп наголошує: "В це неможливо повірити на 16 місяці війни. Лікарні прикриваються тим, що буде порушена епідеміологічна ситуація. Заклади освіти – що це заважатиме дітям. А ті, хто приватизували підвали, взагалі кажуть: моє право нікого не пускати і замок не відкривати".

Сюмар також повідомила, що сьогодні київська влада ухвалила єдино можливе рішення: відкрити всі сховища.

"Але ми точно маємо закріпити цю норму в умовах воєнного стану як обов'язкову законодавчо. І передбачити відповідальність за зачинені сховища. Кримінальну. Інакше все лишиться як є. Законопроєкт вже пишемо. Так само біля сховищ мають бути камери спостереження, якщо вони будуть відкриті цілодобово. Це не складно і точно дешевше ніж наймати охоронців", – пояснює Сюмар.

"І до сумного. Стаціонарних бомбосховищ на весь Печерський район аж сім. Сім сховищ, де є вентиляція, туалет, вода і тд. Бізнес з облаштуванням сховищ в паркінгах справляється значно краще, ніж держава. З хорошого – в Києві ці нечисленні сховища бодай відремонтовані і забезпечені. В них є окремі зони для дітей і дорослих", – повідомила Вікторія Сюмар.

Нардеп також наголосила: "Ми має усвідомити одну дуже складну річ: ми надовго Ізраїль. Або назавжди. Сховища, техніка безпеки під час бомбардувань мають бути відпрацьовані до автоматизму. А загиблі діти – це відповідальність дорослих".

Джерело