У ніч проти 1 червня російська армія завдала удару по Києву. Окупанти випустили десять ракет типу "Іскандер” з північного напрямку, Брянської області РФ. Сили протиповітряної оборони збили всі ворожі цілі, однак жертв уникнути не вдалося.

Сайт ТСН.ua розпитав військового експерта Олега Жданова, що це за ракети та скільки ще їх може бути в Росії. 

500 км долає за 7 хвилин

Військовий експерт Олег Жданов пояснив, що оперативно-тактичний ракетний комплекс (ОТРК) “Іскандер” прийшов на заміну старому комплексу "Скад" (Р-17) у 2018 році. 

500 км долає за 7 хвилин: що відомо про ракети “Іскандер”, якими Росія вдарила по Києву — характеристики

“Він має дві ракети — крилату і балістичну. Так от його ракета в балістичному виконанні, вона має дальність пуску до 500 кілометрів і головну частину до 500 кілограмів. У нього десь більше 400 кг тротилу, в цій ракеті. Небезпека цієї ракети полягає в тому, що це балістична ракета і вона відстань в 500 кілометрів долає за 7-8 хвилин”, — пояснив сайту ТСН.ua Жданов.

Збити надзвичайно важко

Збити таку ракету надзвичайно важко, зазначив військовий експерт. Чим менше дальність, тим важче збивати балістичні цілі, пояснив він. За словами Жданова, для цього в США було модернізовано зенітно-ракетний комплекс Patriot під балістику. 

“Версія комплексу PAC-3, яка знаходиться в Україні сьогодні, вона вже призначена для боротьби з балістичними цілями. А так вони розробили окремий протиракетний комплекс THAAD, який збиває балістичні ракети. Інших комплексів немає. До появи Patriot у нас не було чим збити ракету “Іскандер”. Це могла бути випадковість”, — розповів ТСН.ua Жданов.

Високоточна і завдає суцільні руйнування

Він зазначив, що “Іскандер” — це дуже високоточна ракета. Вона може відхилитися на декілька метрів від розрахункової точки прицілювання, уточнив Жданов.

“Зазвичай будь-яка ракета створюється під ядерний боєзаряд. Тому що осколково-фугасний заряд для ракети - це не зовсім вигідно. І “Іскандер”, у тому числі, створювався під ядерний снаряд. Але в звичайних війнах, коли застосовується тільки конвенціональна зброя, її застосовують в осколково-фугасному виконанні. Для цього обирають великі об’єкти, промислові будівлі, у випадку РФ — це житлові будівлі, медичні установи”, — розповів він ТСН.ua

Жданов додав, що “Іскандер” спричиняє вибух великої потужності і завдає великі, суцільні руйнування в радіусі 500 метрів.

Скільки ракет ще є в Росії

За словами Жданова, згідно з останніми даними на 30 березня 2023 року, опублікованими журналом “Форбс”, ракет “Іскандер-М” в Росії залишалося менше 144. 

“Я допускаю, що з урахуванням того, що вони вже випустили по нам, а це близько 20 ракет тільки за останній тиждень, ну і з урахуванням можливостей по виробництву цих ракет, таке число і залишилось. 140-150 ракет, можливо, у них ще є”, — вважає військовий експерт.

Нічний удар "Іскандерами” по Києву: що відомо 

Нагадаємо, що в ніч проти 1 червня близько 02:45 год Росія продовжила серію атак на Київ. Сили ППО збили десять ракет: сім балістичних ракет “Іскандер-М” та три крилаті — “Іскандер-К”.

Уламки ракет наробили шкоди в місті. Руйнування зафіксували в Дарницькому, Дніпровському та Деснянському районах. В останньому уламки впали на дитячу поліклініку, було пошкоджено дві школи, дитячий садок і дільничний пункт поліції. 

Внаслідок ворожого ракетного обстрілу загинуло троє людей. Серед них дитина 2012 року народження. 

Двоє жінок та дитина хотіли потрапити до бомбосховища у місцевій поліклініці, яке під час повітряної тривоги виявилося зачиненим. Саме в цей час біля медичного закладу упали уламки російської ракети, які і вбили людей. 

Читайте також

  • Чому від тривоги до вибухів ракет — лічені хвилини: Ігнат розтлумачив рівень загрози
  • Укриття чи ванна кімната: експерт розповів, як вижити під час повітряної тривоги
  • "Утрьох бідненькі бігали навколо укриття": очевидці розповіли про момент ракетного удару по Києву

Джерело