Служба безпеки України, прокуратура та Нацполіція проводять розслідування у справі про загибель людей у Києві під час російського обстрілу біля закритого укриття.

Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

«Трагедія із загиблими під час ракетного обстрілу — це відповідальність влади на усіх рівнях: від керівника міста до голів району. Тому, ніхто — ні я, ні жоден інший керівник найвищої чи найнижчої ланки в цьому місті — не мають права знімати із себе відповідальність до завершення слідчих дій. Задача щодо підготовки, облаштування та перевірки роботи укриттів ставилася неодноразово. Чому вона не була виконана у цьому випадку — розслідує СБУ, прокуратура та Нацполіція», — заявив Попко.

Справи щодо загибелі людей у біля укриття у Києві розслідують СБУ, поліція та прокуратура

Він додав, що слідство має надати відповіді, що стало причиною трагедії — «закриті двері входу в поліклініку, де розташоване укриття, чи фатальних збіг обставин і люди просто не встигли добігти до сховища». Попко наголосив, що винні мають бути покарані.

Глава КМВА також дав доручення головам районних адміністрацій:

  • забезпечити роботу укриттів цивільного захисту всіх типів у цілодобовому відкритому режимі;
  • попередити балансоутримувачів щодо особистої відповідальності за недопущення населення до укриттів цивільного захисту;
  • провести перевірки роботи цих об’єктів разом з поліцією, рятувальниками та муніципальною охороною.

Зазначимо, міський голова Києва Віталій Кличко також дав «окреме доручення» главам районів Києва негайно перевірити всі укриття під їхньою відповідальністю.

Окрім того, Кличко закликає Офіс президента та уряд відсторонити голову Деснянського району Дмитра Ратнікова від обовʼязків, поки триває слідство. Також Кличко хоче відсторонення керівника медзакладу.

Джерело