"Севілья" стала переможцем Ліги Європи сезону-2022/23. У фінальному матчі, який відбувся 31 травня на "Пушкаш Арені" в Будапешті, іспанська команда за підсумками серії пенальті обіграла італійську "Рому".

Підопічні Жозе Моурінью відкрили рахунок на 35-й хвилині. Джанлука Манчіні класною передачею розрізав оборону "нервіонців", а Пауло Дібала холоднокровно відправив м'яч у правий нижній кут.

Андалусійці відігралися в другому таймі. У цьому їм допоміг Манчіні, який на 55-й хвилині зрізав м'яч у власні ворота після подачі з правого флангу від Хесуса Наваса.

Усе вирішила серія пенальті: "Севілья" здолала "Рому" і стала переможцем Ліги Європи (відео)

Таким чином, основний час зустрічі завершився внічию – 1:1. Гра перейшла до екстратаймів. Двох додаткових таймів по 15 хвилин командам також не вистачило для того, щоб з'ясувати переможця.

Тому володар трофею визначався в серії пенальті. Там більш влучними виявилися футболісти "Севільї" – 4:1.

У складі "нервіонців" 11-метрові реалізували Лукас Окампос, Ерік Ламела, Іван Ракитич і Гонсало Монтьєль. А ось у римян забив лише Браян Крістанте, тоді як Манчіні не переграв з позначки Яссіна Буну, а Рожер Ібаньєс влучив у стійку воріт.

Варто зазначити, що на кону в фіналі стояла не лише перемога в Лізі Європи, а й путівка до групового етапу Ліги чемпіонів на наступний сезон.

Зазначимо, що "Севілья" оновила власний рекорд за перемогами в Лізі Європи (раніше – Кубок УЄФА). Іспанська команда виграла всі свої сім фіналів (2006, 2007, 2014, 2015, 2016, 2020, 2023).

А ось Моурінью вперше в кар'єрі програв єврокубковий фінал. Всі свої п'ять попередніх вирішальних матчів євротурнірів португальський керманич виграв. Зокрема, минулого сезону тріумфував з "Ромою" в Лізі конференцій.

• На шляху до фіналу "Севілья" в плейоф пройшла нідерландський ПСВ, турецький "Фенербахче", англійський "Манчестер Юнайтед" та італійський "Ювентус".
  • "Рома" дійшла до головного поєдинку турніру, здолавши в плейоф австрійський "Зальцбург", іспанський "Реал" Сосьєдад, нідерландський "Феєнорд" і німецький "Баєр".

Раніше повідомлялося, що Моурінью привітав російського тенісиста з виграшем турніру в Римі.

"Севілья" здійснила камбек і в овертаймі вирвала у "Ювентуса" путівку до фіналу Ліги Європи (відео)