У РФ налагодили виробництво, тому ракети в окупантів ніколи не закінчаться.

Таку думку висловив військово-політичний оглядач гурту "Інформаційний опір" Олександр Коваленко у своєму Telegram.

Підрахунок ракет

Експерт підрахував, що з 28 квітня по 29 травня в Україні було запущено 198 ракет різної номенклатури, з яких 177 було збито. Таким чином, ефективність ППО в протидії ракетам становить 95%.

Ракети у РФ не закінчаться ніколи: експерт розповів, чи вистачить сил українській ППО

Коваленко звернув увагу, що від 9 березня до 28 квітня Росія не здійснювала масованих ракетних ударів по Україні. Він вважає, що за цей час ворог накопичував БК.

"Неодноразово я наголошував, що середній показник накопичення БК у росіян становить 2-5 ракет на добу ракетами різної номенклатури", — зазначає експерт.

За його підрахунками, окупанти, за вказаний вище період, могли нагромадити від 100 до 250 ракет. За період від 28 квітня до 29 травня – від 60 до 150 ракет різної номенклатури.

"На сьогоднішній день окупанти застосували 198 ракет. Накопичений потенціал від 9 березня станом на 29 травня у них можу бути максимум 350 ракет. Але, я більше схиляюся до середнього показника накопичення — 250-270 ракет. При цьому враховуємо присутність ракет не тилового застосування", – каже експерт.

Що таке "різна номенклатура"

"На сьогоднішній день Росія може виробляти ракети Х-101/555, КРМБ "Калібр", 9М723/9М728 "Іскандер", Х-59, Х-31, Х-38, Х-47М2 "Кинжал" і т.д. є, говорячи про "різну номенклатуру" мається на увазі не тільки виробництво ракет Х-101/555 або КРМБ "Калібр", якими обстрілюють тилову Україну. Наприклад, ракета Х-59 або Х-31 в основному застосовуються в передовій зоні. У них обмежений радіус дії та їх дуже рідко використовують у тилових містах.", – пояснив Коваленко.

Чи вистачить в української ППО боєкомплекту для збивання ракет

Коваленко звернув увагу на низку деяких публікацій західних виданнях, про нібито вичерпання БК у ППО України.

"Виникає питання, якщо цей БК вичерпується і вичерпується, то чому ми продовжуємо збивати російські ракети з ефективністю 95%? За всіх цих чинників, як думаєте, чи вистачить нам найближчим часом БК, щоб збити, наприклад, 70+/-% російських ракет? Відповідь полягає в тому, що виробничі потужності наших партнерів вищі ніж у наших ворогів. І наші партнери можуть їх нарощувати, а ворог — важко і не особливо", — говорить експерт.

Чому ракети в РФ не закінчуються

Коваленко впевнений, що в окупантів ракети не закінчаться ніколи, тому що вони їх виробляють. Але зараз ракет у Росії значно менше, ніж було станом на 23 лютого 2022 року.

"І відновити цей потенціал вони не зможуть", – підсумував він.

Раніше військовий експерт Олександр Коваленко оцінив запаси іранських дронів у Росії.

Нагадаємо, сьогодні, 31 травня, речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк попередила, що ворог готується до нового ракетного удару.

Читайте також:

  • Що означає практично виснаження коштів ППО: пояснення експерта
  • Експерт розповів, чому травень став рекордним місяцем за кількістю обстрілів та атак Росії (відео)
  • Частота повітряних атак на Київ знизиться — військова розвідка

Підписуйтесь на наші канали в Telegram та Viber.

Джерело