У Малині асфальтують дорогу на тимчасовій переправі, яку розмило паводком у березні 2023 року. На її відновлення з обласного бюджету виділили чотири мільйони гривень. Про це Суспільному розповів Малинський міський голова Олександр Ситайло.

За його словами, 29 та 30 травня рух тимчасовою переправою через річку Ірша перекрили.

"До демонтажу попередньої переправи, у нас було їх дві – це була пішохідна переправа і переправа для транспорту, – говорить Олександр Ситайло. – Сьогодні ця переправа об’єднує дві: пішохідну і транспортну зони. А починаючи з 29 травня, Житомирська обласна військова адміністрація направляє нам підрядну організацію, яка повністю заасфальтує тимчасову переправу".

На Житомирщині продовжують реконструкцію зруйнованої переправи – укладають асфальт

Олександр Ситайло розповідає, що рух переправою, яку розмило паводком у березні 2023, відновили на початку травня. Водії, які їздять переправою, скаржаться на значну кількість пилу.

"Дорога має біло-щебеневе покриття, в основі якого відсіви, що створює незручності і піднімається пил. Для запобігання цьому, встановили обмеження швидкості до 20 кілометрів на годину. І якщо водії відповідно рухатимуться і дотримуватимуться цих обмежень, то такого пилу, звичайно ж, не буде. Але не всі мають достатню культуру пересування та взаємоповаги, тому звісно пил піднімається", – говорить Олександр Ситайло.

Водій Віктор розповідає, що після облаштування тимчасової переправи, логістика пересування по місту покращилась.

"Вже немає довгих об'їздів, і в принципі життя стало на своє місце. Коли не було переправи, потрібно було об'їжджати близько 25 кілометрів. А зараз можна просто проїхати напряму в центр міста", – каже Віктор.

"Якщо брати об'їзд, то це 25 кілометрів з фабрики до центра. Через дамбу пускали тільки службовий транспорт. Якщо щодня їздити на роботу таким шляхом, то це значно вдаряє по кишені. Логістика по місту покращилась, але бажано там все заасфальтувати, тому що, як не крути, люди однаково йдуть пішки. Навіть якщо рухаєшся зі швидкістю 20 кілометрів за годину – пил піднімається, і це створює дискомфорт для пішоходів", – говорить водій Олег.

Крім відновлення переправи, тривають будівельні роботи на мосту, який був зруйнований внаслідок авіаобстрілу у березні минулого року.

"Паралельно з відбудовою переправи ведуться роботи по відновленню мосту. Бо, певний період підрядники не могли працювати через високий рівень води, який не давав можливості дійти до об’єкта необхідною спецтехнікою. А сьогодні у нас є ця можливість, тому техніка працює, люди працюють, і роботи виконуються швидко, інтенсивно та за планом", – повідомляє міський голова Малина.

Що відомо про ремонт Малинської тимчасової переправи 30 березня у Малині затопило пішохідну переправу через річку Ірша поряд з мостом, зруйнованим військами РФ. Надвечір 30 березня ситуацію вдалося врегулювати – затоплену пішохідну переправу через річку відремонтували. Третього квітня комісія з ТЕБ та НС прийняла рішення провести поверхневий скид води у Малинському водосховищі, щоб зберегти греблю на річці Ірша. Пішохідну та транспортну переправи закрили. Шостого квітня на засіданні Житомирської обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняли рішення виділити чотири мільйони гривень на створення нової тимчасової переправи в Малині. Сьомого квітня переправу розібрали, бо через спуск води з водосховища вода б підтопила сусідній район. У міськраді розповіли, що відновити тимчасовий міст у найближчий час неможливо, бо тимчасова споруда не витримає такого потоку води. 14 квітня у коментарі Суспільному Малинський міський голова Олександр Ситайло сказав, що обидві тимчасові переправи в Малині почнуть робити після того, як спаде рівень води в річці. Ввечері другого травня у Малині відновили рух переправою, яку розмило наприкінці березня – офіційно переправу ще не відкривали, бо продовжують роботи з облаштування.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело