У Росії внесли зміни до закону "Про воєнний стан", які, зокрема, дозволяють проводити вибори на окупованих територіях та депортувати мешканців.

Про це йдеться у відповідному "законі" РФ. Його уже підписав російський диктатор Володимир Путін.

Так, у законі РФ про воєнний стан прописали можливість "примусового та контрольованого переміщення громадян з території, де введено воєнний стан, на території, на яких воєнний стан не введений".

Путін узаконив депортацію мешканців з окупованих територій України

У законі також з'явилася можливість проведення референдумів та виборів до органів держвлади та органів місцевого самоврядування, якщо рішення про них прийняв Центрвиборчком "за результатами консультацій з федеральним органом виконавчої влади, який здійснює функції щодо вироблення та реалізації державної політики, нормативно-правового регулювання в галузі оборони, і федеральним органом виконавчої влади".

Відповідно до "закону", вибори можна буде проводити як на всій території, де введено воєнний стан, так і лише на її частині.

Зазначимо, що від 20 жовтня 2022 року РФ нібито "ввела воєнний стан" у так званих "ДНР" та "ЛНР", а також в окупованих районах Запорізької та Херсонської областей.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що кількість незаконно вивезених з тимчасово окупованих територій України до Росії дітей може бути значно більшою за 19 тисяч, адже у захоплених регіонах перебувало щонайменше 200 тисяч українських дітей.

Читайте також:

  • Діти в зоні бойових дій: як переконати батьків вивезти малечу — поради психологинь
  • В окупованому Маріуполі загарбники розповідають дітям, як вони вбивають українців
  • "Щодня бомблять, страшно за дітей": на Чернігівщині все більше людей залишають домівки (відео)

Джерело