З 1 червня в Івано-Франківську стартує купальний сезон. Попри те, що у місті немає офіційно визначених пляжів, безпечними для купання наразі є міське озеро, річки Бистриця Надвірнянська та Бистриця Солотвинська. Їх обстежили водолази, розповів у коментарі Суспільному начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міськради Ігор Влізло.

"Місця, де пройшли водолази, показали, що вони безпечні й готові для того, щоб в них можна було купатися. З міського озера вони витягнули приблизно 20 кг сміття та гілля. Порівняно з іншими роками, коли витягували 200-300 кг, то це — мало", — каже Ігор Влізло.

Водолаз Денис Котляр, який обстежував дно річки Бистриці Надвірнянської у Франківську, каже, що воно чисте.

Купальний сезон в Івано-Франківську. Що відомо про безпечні місця відпочинку

"Ця частина ріки придатна для купання людей, сміття немає. Дно — чисте", — говорить Котляр.

У річці впродовж року купається іванофранківець Віталій Павлишин. Чоловік разом з друзями інколи також чистить водойму.

"Хотілося, щоб було краще, але порівняно з іншими річками, тут чисто. Купатися, засмагати можна, глибина підходить. Поки сюди ще ніхто не доходить, то ми самі чистимо. Тут, особливо після повеней, нанесе всякого сміття. Ми почистили та купаємося”, — каже Віталій Павлишин.

Не чекає офіційного початку купального сезону й житель Івано-Франківська Станіслав.

"Немає відведених місць для купання. Немає закріпленого рятувального поста на річці. Вони чистять легкодоступні для них місця, а де люди купаються, вони там не чистять. Наприклад, поблизу моста. Там ніколи водолазів не було. Тут є труби, через них затримуються і гілки, і частини арматури", — говорить Станіслав.

Міське озеро, річки Бистриця Надвірнянська та Бистриця Солотвинська — це стихійні місця масового відпочинку людей. Тож за безпеку під час купання повинні відповідати самі відпочивальники, каже начальник аварійно-рятувальної маневрової групи рятувально-водолазної служби області Ігор Кочанський.

"Коли є пляж, то там є рятувальний пост, там уже відповідають рятувальники. Офіційно у нас місць відпочинку немає. У такому разі люди відповідають самі за себе", — каже Ігор Кочанський.

За його словами, з початку 2023 року на водоймах області загинули 14 людей. У 85% випадків причиною було алкогольне сп'яніння.

"Правила поведінки на воді прості: головне — не вживати алкоголь, завжди перевіряти дно перед тим, як зайти у воду, не купатися у спеку, щоб не було перепаду температури, аби не виникали судоми", — говорить Ігор Кочанський.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Івано-Франківської міськради Ігор Влізло каже: купальний сезон в Івано-Франківську триватиме до 1 вересня.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело